![Ολυμπία Παναπακίδου](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/01/Ολυμπία-Παναπακίδου-696x375.jpg)
Τα ρολά τους άνοιξαν από σήμερα για να υποδεχθούν ξανά τους πελάτες τα εμπορικά καταστήματα όλης της χώρας, έπειτα από τρεις ολόκληρους μήνες.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Βασική προϋπόθεση που οφείλεται να τηρείται στο έπακρο, είναι η πιστή εφαρμογή των μέτρων υγειονομικής ασφάλειας έναντι του Covid. Η κίνηση που παρατηρήθηκε την πρώτη ημέρα στην τοπική αγορά της Αλεξάνδρειας -παρά την εποχή των εκπτώσεων- δεν ήταν ιδιαίτερα υψηλή. Την αισιοδοξία τους παρόλα αυτά εκφράζουν οι ιδιοκτήτες των καταστημάτων για την σταδιακή επάνοδο λειτουργίας της αγοράς σε κανονικούς ρυθμούς.