![DSC_1146](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/03/DSC_1146-696x465.jpg)
Στο στρατόπεδο ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΥ ΠΡΟΪΟΥ, έδρα του Στρατιωτικού Αεροδρομίου Αλεξάνδρειας, τελέστηκε το πρωί της Παρασκευής 6/3/2020 με μέριμνα του 3ου ΤΕΑΣ απονομή μπερέ καθώς και διακριτικών των πρωτευσάντων οπλιτών της Α΄ ΕΣΣΟ 2020.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Η τελετή έλαβε χώρα στις νέες εγκαταστάσεις συντήρησης ελικοπτέρων του 1ου ΤΕΑΣ, όπου αποδόθηκαν οι παραπάνω τιμές σε 31 συνολικά στρατεύσιμους. Την απονομή έκαναν ο Διοικητής του ΚΕΑΣ Ταξίαρχος Ευστράτιος Γαϊτανίδης και ο Διοικητής του 3ου ΤΕΑΣ Αντισυνταγματάρχης (ΑΣ) Γεώργιος Χριστογιάννης. Παραβρέθηκαν επίσης οι γονείς και συγγενείς των τιμώμενων οπλιτών.