Αιγινιακός – Αναγέννηση Κολινδρού 1-1. Ματς ρώσικη ρουλέτα με τη μπίλια να κάθεται στο “Χ” – Βίντεο – Φωτό

Ένα ακόμη ντέρμπι “θρίλερ” με χιτσκοκικό φινάλε διαδραματίστηκε στο γήπεδο του Αιγινίου, όπου Αιγινιακός και Αναγέννηση Κολινδρού μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το πρώτο ημίχρονο κινήθηκε με την Αναγέννηση να πατάει καλύτερα στο γήπεδο και να χάνει στο 22′ τη μεγάλη -διπλή μάλιστα- ευκαιρία με τον Πρασσά να σημαδεύει εν τέλει το οριζόντιο δοκάρι του Κύρου. Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και το δεύτερο ημίχρονο, σε ένα ντέρμπι που φάνηκε να οδεύει σε λευκή ισοπαλία. Στο 80′ όμως οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με εντυπωσιακή κεφαλιά του Παππά. Η Αναγέννηση όμως, παρά την ψυχρολουσία του εις βάρους της σκορ, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει στον ελάχιστο εναπομείναντα χρόνο. Αρχικά στο 92′ με τον Μπουρανή να σημαδεύει με σουτ κεραυνό το οριζόντιο δοκάρι του Κύρου. Το αποκορύφωμα του σασπένς ήταν στο 97′ του αγώνα, όταν ο προωθημένος Αλέξανδρος Μυσιούδης σκόραρε ανάμεσα σε έναν όμιλο παικτών, γράφοντας το τελικό 1-1.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μέγας, βοηθοί ο κ. Μερτζεμέκης και η κ. Τσικλητάρη Δ.

Αιγινιακός (Ντάμτσιος): Κύρου, Κακατάσιος, Δαραής, Τσολακίδης, Χατζηδίμπας (83′ Μιχαηλίδης), Συράκος (83′ Φιρινίδης), Καπετάνος,  Σαββίδης (58′ Παπαδόπουλος), Μπουντάνι (14′ Ρίζος), Τουλκερίδης, Παππάς.

Αναγέννηση Κολινδρού (Μποταΐτης): Τόλιος, Θυμιόπουλος Δ., Λαδάς (87′ Μαντζουράκης), Μυσιούδης, Γκαράτζιας, Κοσμίδης, Πρασσάς, Μπουρανής, Παναγιωτίδης (73′ Κούκλας), Καμπερίδης, Θυμιόπουλος Ν. (63′ Βαρνάς).

Δηλώσεις προπονητών Ηλία Μποταΐτη (Κολινδρός) και Γιώργου Ντάμτσιου (Αιγινιακός) στο βίντεο:

DSC 0053 DSC 0055 DSC 0057 DSC 0058 DSC 0060 DSC 0062 DSC 0064 DSC 0065 DSC 0069 DSC 0072 DSC 0073 DSC 0076 DSC 0077 DSC 0078 DSC 0079 DSC 0080

Προηγούμενο άρθροΚίνα: Το Πεκίνο προειδοποιεί τις ΗΠΑ ότι θα υποστεί “συνέπειες” αν κλιμακώσει το θέμα με το μπαλόνι
Επόμενο άρθροΠανελλήνιος Σύλλογος Ιαματικών πηγών και λουτροπόλεων Ελλάδας: Πρόταση προς το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος