Αγροτικός Αστήρ Πλατέος – Μ. Αλ. Αγίας Μαρίνας 2-3. Φιλική ήττα με ένα ημίχρονο για την κάθε ομάδα – Βίντεο – Φώτο

Ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας επικράτησε του Αγροτικού Αστέρα Πλατέος με 3-2 στο σημερινό φιλικό που έδωσαν οι δύο ομάδες στο Πλατύ.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με τους γηπεδούχους να κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα στο πρώτο ημίχρονο, να προηγούνται με 2-0  με δύο τέρματα του Χρυσοβαλάντη Κούκλα στο 20’ και στο 27’, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου με τέρματα των Κολίτση 42’, Αργυρόπουλου 45’.

Στην επανάληψη ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας στάθηκε καλύτερα στο γήπεδο δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ενώ ευτύχησε στο 60’ να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με τον Τσανικίδη ο οποίος έγραψε το τελικό 2-3 που ήταν το σκορ του σημερινού φιλικού . Αξίζει να σημειωθεί ότι από το Πλατύ για διάφορους λόγους απουσίαζαν οι Κίρτσογλου, Ελευθεριάδης Η., Πέτκος, Καραούσογλου, Παναπακίδης.

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης ήταν ο κος Χρυσάνης με βοηθούς τους κ.κ Γιαγκιτζόγλου, Ζουρνατζίδη.