Αγροτικός Αστήρ Πλατέος – ΑΕ Χαρίεσσας 4-1. Καθάρισε νωρίς ο Άγγελος – Βίντεο – Φώτο

Ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος με χατ τρικ του Αγγέλου Καραντουλαμά κατάφερε σήμερα να επιβληθεί με 4-1 της ΑΕ Χαρίεσσας και να διατηρηθεί στην προνομιούχο πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που οδηγεί στα play-off.

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Οι ποδοσφαιριστές του Τάσου Χουρσουζίδη προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Άγγελο Καραντουλαμά που εκμεταλλεύθηκε την μεταβίβαση του Αντωνίου και νωρίς – νωρίς έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους. Επτά λεπτά αργότερα ο Άγγελος Καραντουλαμάς διπλασίασε τα τέρματά του, όταν εκμεταλλευόμενος σέντρα του Ελευθεριάδη στόπαρε με το στήθος και με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ηλιάδη. Με το σκορ αυτό έληξε το πρώτο ημίχρονο, ενώ η μόνη αξιόλογη φάση που σημειώθηκε από την πλευρά των φιλοξενούμενων ήταν ένα πέναλτι που ζήτησαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ για να ξαναμπούν στο παιχνίδι δημιούργησαν δύο καλές ευκαιρίες, ενώ κέρδισαν πέναλτι στο 63’ που εκτέλεσε εύστοχα ο Δελητζάκης.

Τρία λεπτά αργότερα ο Μοσχόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-1 και κάπου εκεί ουσιαστικά κλείδωσε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 86’όταν ο Καραντουλαμάς έκανε το 4-1 ολοκληρώνοντας την πολύ καλή σημερινή του παρουσία και πετυχαίνοντας το πρώτο του φετινό χατ τρικ. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το Πλατύ κέρδισε δίκαια την σημερινή αναμέτρηση και παρέμεινε στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, είχε σήμερα ένα πολύ καλό Καραντουλαμά ο οποίος σκόραρε για 3η συνεχόμενη αγωνιστική και αναρριχήθηκε στην κορυφή των σκόρερ με 7 τέρματα, ενώ η ΑΕ Χαρίεσσας εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε δίκαια..

Επόμενο παιχνίδι για τον Αγροτικό Αστέρα Πλατέος η αναμέτρηση εκτός έδρας με τον Κεραυνό Επισκοπής, ενώ η ΑΕ Χαρίεσσας υποδέχεται στην έδρα της τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας. Να σημειώσουμε ότι στη φάση του πέναλτι τραυματίστηκε ο ποδοσφαιριστής της Χαρίεσσας Παρηγοριδης χωρίς να φαίνεται σε πρώτη φάση να έχει κάτι το σοβαρό.

Διαιτητής ο κος Λαζάρου με βοηθούς τους κ.κ  Τράντο, Γκόγκα.

Αγροτικός Αστήρ Πλατέος

Μουσκεφτάρας, Μοσχόπουλος, Ιορδανόπουλος, Τοπαλίδης(77’ Παπακωνσταντίνου), Μπαντής, Τσαντεκίδης86’ Μαρκατόπουλος) , Ελευθεριάδης, Κίρτσογλου, Αντωνίου(69’ Παναπακίδης) , Χαλβατζής83’ Καραούσογλου) , Καραντουλαμάς.

ΑΕ Χαρίεσσας

Ηλιάδης, Πανάγος, Πίτος, Δελητζάκης(74’ Αμπαρλής) , Λύτης, Δίντσης, Αναδός(86’ Σαρακατσιάνος), Κοτσογιαννίδης, Παρηγορίδης(62’ Μπάμπος )  , Στογιάννης, Δημητρούσης,

AGR AST XARIES 1 AGR AST XARIES 2 AGR AST XARIES 3 AGR AST XARIES 4 AGR AST XARIES 5 AGR AST XARIES 6 AGR AST XARIES 7 AGR AST XARIES 8 AGR AST XARIES 9 AGR AST XARIES 10 AGR AST XARIES 11 AGR AST XARIES 12 AGR AST XARIES 13 AGR AST XARIES 14 AGR AST XARIES 15 AGR AST XARIES 16 AGR AST XARIES 17 AGR AST XARIES 18 AGR AST XARIES 19 AGR AST XARIES 20 AGR AST XARIES 21 AGR AST XARIES 22 AGR AST XARIES 23 AGR AST XARIES 24 AGR AST XARIES 25 AGR AST XARIES 26 AGR AST XARIES 27 AGR AST XARIES 28 AGR AST XARIES 29

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (5η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΤρίκαλα – Αγία Μαρίνα 1 – 1. Απέδρασε αλώβητος με Σωτήρ(α)η Ιωακειμίδη! – βίντεο – φωτό