Αγροτικός Αστήρ Πλατέος – Αχιλλέας Νάουσας 4-1. Με «καρέ» του Αγγέλου σκαρφάλωσε στην 4η θέση – Βίντεο – Φώτο

Με τον Άγγελο Καραντουλαμά σε μεγάλα κέφια(σήμερα σειρά είχε το «καρέ») ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος ξεπέρασε και το εμπόδιο του Αχιλλέα Νάουσας επικρατώντας με 4-0 της αντιπάλου ομάδος και μαζί με την νίκη αυτή επανήλθε στην 4η θέση της βαθμολογίας, μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Όπως προαναφέραμε ο σέντερ – φορ του Αστέρα το τελευταίο διάστημα βρίσκεται σε μεγάλη φόρμα και μετά τα δύο γκολ που πέτυχε στο Παλαιοχώρι, σειρά είχε το σημερινό καρέ με το οποίο πέρασε στην πρώτη θέση στον πίνακα των σκόρερ με 14 γκολ. Αξίζει να σημειωθεί ότι από τα τέσσερα γκολ που σημείωσε σήμερα ο «σούπερ» Άγγελος τα τρία τα έβαλε με το κακό του πόδι το δεξί, πράγμα που δείχνει την πολύ καλή κατάσταση πού βρίσκεται αυτή την περίοδο ο πρώτος σκόρερ της Α’ Ερασιτεχνικής.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τον χορό των γκολ στο 6’ όταν ο Καραντουλαμάς μετά από κεφαλιά μεταβίβαση του Μπαντή βγήκε τετ α τετ με τον Κερμανίδη και με δεξί σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 11’ ήρθε η απάντηση από τους φιλοξενούμενους, καθώς με δεξί δυνατό σουτ ο Τασιώνας παραβίασε την εστία του Μουσκεφτάρα και έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στο 25’ ο «συνήθης ύποπτος» διπλασίασε τα σημερινά τέρματα του όταν εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Αντωνίου από δεξιά και με ένα δεξί άγγιγμα στην μπάλα την έστειλε να αναπαυθεί για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Κερμανίδη. Στο 23’ και στο 24’ Καραούσογλου από τον Αστέρα και Σαξώνης για τον Αχιλλέα έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για γκολ ενώ το ημίχρονο τελείωσε με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοπορία στο σκορ με 2-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Αντωνίου στο 61’ το σουτ του οποίου απέκρουσε με το πόδι ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, ενώ στο 70’ ο Καραντουλαμάς έκανε τα τέρματα τρία εκμεταλλευόμενος σέντρα του πολύ καλού και σήμερα Αντωνίου και με αριστερό πλασέ έκανε το 3-1. Στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης πέτυχε το τέταρτο σημερινό του τέρμα με γυριστό δεξί σουτ ολοκληρώνοντας μια μεστή εμφάνιση που συνοδεύτηκε από τέσσερα γκολ.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το Πλατύ κέρδισε δίκαια στο σημερινό παιχνίδι καθώς ήταν καλύτερο από την νεανική ομάδα του Αχιλλέα Χαρίεσσας, ενώ τα περισσότερα γκολ που σημειώνει φέτος προέρχονται από οργανωμένες προσπάθειες δείγμα της καλής δουλειάς που γίνεται από τον Τάσο Χουρσουζίδη, ενώ σε κάθε παιχνίδι σημειώνει πολλές τελικές. Συγχαρητήρια αξίζουν και στην νεανική ομάδα του Παναγιώτη Καραμεταξά που στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε πολύ καλά απέναντι σε πιο έμπειρο αντίπαλο και σίγουρα το μέλλον της ανήκει.

Διαιτητής ο κος Πίτος με βοηθούς τους κ.κ Ιασωνίδη, Τράντο.

Συνθέσεις

Αγροτικός Αστήρ Πλατέος

Μουσκεφτάρας, Μοσχόπουλος, Ιορδανόπουλος, Καραούσογλου(78’ Παναπακίδης) , Μπαντής, Παπακωνσταντίνου(68’ Ελευθεριάδης) , Κίρτσογλου(88’ Μαρκατόπουλος) , Τοπαλίδης46’ Καρβούνης) , Χαλβατζής, Αντωνίου, Καραντουλαμάς.

Αχιλλέας Νάουσας

Κερμανίδης(73’ Θεοδωρίδης), Δημητρίου, Κασάπης (80’ Γιαμαλίδης), Μαράντης, Βακαλίδης(73’ Ρούσσο), Σαμαράς, Μπράτσης, Σαξώνης, Ρώσσιος, Ταχυδρομιδης, Τασιώνας.

Φώτο:

DSC 0010 DSC 0013 DSC 0015 DSC 0017 DSC 0020 DSC 0022 DSC 0023 DSC 0024 DSC 0025 DSC 0026 DSC 0028 DSC 0029 DSC 0030 DSC 0032 DSC 0033 DSC 0035 DSC 0037 DSC 0042 DSC 0043 DSC 0045 DSC 0046 DSC 0047 DSC 0048 DSC 0050 DSC 0052 DSC 0054 1 DSC 0057 DSC 0058 1 DSC 0059

Προηγούμενο άρθροΠαγκόσμια πρωταθλήτρια η Ελένη Χατζηλιάδου – Παγκόσμιο πρωτάθλημα Καράτε
Επόμενο άρθροΤρίκαλα – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3 – 0. Δίκαιη και καθαρή η νίκη του Μέγα. – βίντεο – δηλώσεις προπονητών.