Αγροτικός Αστήρ Αγίας Βαρβάρας – Νεφέλες 5-1. Επίδειξη δύναμης με χατ- τρικ της Μπαξεβάνου – Βίντεο – Φώτο

Με το δεξί ξεκίνησε η θητεία του Αντώνη Παπατζίκου στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας της  γυναικείας ομάδας του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, καθώς ο 34χρονος τεχνικός είδε την ομάδα του να αποδίδει πολύ καλό ποδόσφαιρο, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και κατάφερε να πετύχει τέσσερα τέρματα και να πετύχει ευρεία νίκη με 5-1 με αντίπαλο τις Νεφέλες και να διατηρηθεί στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ άνοιξε νωρίς για τον Αστέρα  στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της  Κιουτάχιαλη, πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής σε χέρι της Ασσιχίδου. Οι Νεφέλες ισοφάρισαν με την Καπέτα στο 32’ όταν με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία της Αργυροπούλου που δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Η σημαντικότερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου ήταν λίγο πριν τη λήξη όταν η Μπαξεβάνου βγήκε μόνη της προ της Αντωνιάδου δεν σημάδεψε σωστά στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Σκορ ημιχρόνου 1-1

Στην επανάληψη η ομάδα της Αγίας Βαρβάρας ήταν καταιγιστική και κατάφερε να πετύχει άλλα τέσσερα τέρματα με πρωταγωνίστρια την 16χρονη Μπαξεβάνου η οποία πέτυχε τρία τέρματα στο 56’, 78’ ,90 ’, ενώ η Κιουταχιάλη πέτυχε το δεύτερο της τέρμα στο 83’. Στο ίδιο διάστημα οι Νεφέλες απείλησαν με την Ασσιχίδου όταν με εκτέλεση φάουλ στο 79’ , έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της Αντωνιάδου. Κορυφαίες για τον Αστέρα οι Μπαξεβάνου και Κιουτάχιαλη, ενώ αξίζει να γίνει ιδιαίτερη μνεία στην 12χρονη Κωστοπούλου που αντικατέστησε την Σιδηροπούλου και κατάφερε σε τόσο μικρή ηλικία να αγωνίζεται στην γυναικεία ομάδα.

Πολύ καλή η διαιτησία του κου Παπανώτα με βοηθούς την κα Ζωή Παπαδοπούλου και τον κο Μποζατζίδη.

Αγροτικός Αστήρ Αγίας Βαρβάρας

Αργυροπούλου, Τσαγκαλίδου, Στρίμπα, Τσεχελίδου, Φέιμ(46’ Δρενοβιάδου) , Τσαγκαλίδου(79’ Σταφυλίδου) , Κιουτάχιαλη, Σιδηροπούλου(84’ Κωστοπούλου) , Μαργαρίτη(53’ Δεληγιαννίδου) , Μουρατίδου, Μπαξεβάνου.

Νεφέλες

Αντωνιάδου, Ασσιχίδου, Ναβροζίδου, Λαζαρίδου, Ρίζου, Καπέτα, Κουκουστρίκα(11’ Κουκουστρίκα) , Μπατσαρά, Κοκκινίδου, Τριγωντζή, Σιμούλη.

ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 1 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 2 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 3 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 4 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 5 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 6 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 7 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 8 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 9 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 10 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 11 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 12 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 13 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 14 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 15 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 16 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 17 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 18 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 19 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 20 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 21 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 22 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 23 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 24 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 25 ΑΓ ΒΑΡΒ ΝΕΦΕΛ 26

Προηγούμενο άρθροΑΕ Σχοινά – Δόξα Λιανοβεργίου 1-0. Πολύτιμη νίκη του Σχοινά, το πάλεψε η Δόξα. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Το πολύτιμο έλαιο από σπόρους ροδιού είναι το νέο «χρυσάφι» της ελληνικής γης