![agrotikos-asteras-αγροτικός-αστέρας-Πλατέος](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/08/agrotikos-asteras-αγροτικός-αστέρας-Πλατέος-696x380.jpg)
Την προσεχή Δευτέρα 22 Αυγούστου στις 18:45, θα πραγματοποιηθεί η επίσημη έναρξη της προετοιμασίας του Αγροτικού Αστέρα Πλατέος ενόψει της νέας ποδοσφαιρικής σεζόν της Β΄ ΕΠΣΗ.
Εν τω μεταξύ, ανακοινώθηκαν δύο νέες μεταγραφές και τρεις ανανεώσεις παικτών.
Στην ομάδα των πρασίνων μεταπήδησαν οι Ραφαήλ Μπακιρτζής από Εθνικό Κλειδίου και Σίμος Καραούσογλου από Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.
Η διοίκηση του Αστέρα ανανέωσε τη συνεργασία της με τους Στέλιο Διτσόλα, Ραφαήλ Αμαραντίδη και Νίκο Γιάντσο, αναγνωρίζοντας την έως τώρα προσφορά τους στο σύλλογο.