Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-2. Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ με ανατροπή. – Βίντεο-Φώτο

Μέσα σε δέκα λεπτά ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με δύο μεγάλα γκολ των  Λαδά, και  του στυγνού εκτελεστή Γιώργου Κίτσα(Γκόγκιτς),  να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και να είναι το  μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Μέχρι το 83’ οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με γκολ που είχε πετύχει ο Καραντουλαμάς στο 39’ ,όταν με το κακό του πόδι το δεξί, κατάφερε να νικήσει τον Θεοδώρου στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά του γωνία . Η απάντηση του ΠΑΟΚ ήρθε στο 82’ όταν ο Ζωγράφος με ωραία κάθετη βρήκε τον Λαδά   μέσα στην μεγάλη περιοχή  και αυτός δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίκτυα του πολύ καλού σήμερα Preci. Στο 90’+5’ ο Γιώργος Κίτσας(Γκόγκιτς)  έδωσε την νίκη στους φιλοξενούμενους, όταν μετά από σέντρα του Πετράι έπιασε δυνατή κεφαλιά, ο Preci απέκρουσε, η μπάλα κατέληξε στον σκόρερ ο οποίος με δυνατό δεξί σουτ πέτυχε το 1-2 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς των φιλοξενούμενων. Αμέσως μετά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του παιχνιδιού, μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για τον χρόνο των καθυστερήσεων που κράτησε. Επόμενο παιχνίδι για τον Αγροτικό Αστέρα Πλατέος η εκτός έδρας .

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο ΠΑΟΚ πέτυχε μία μεγάλη νίκη μέσα σε μία δύσκολη έδρα, ενώ το Πλατύ παρότι δημιούργησε της προϋποθέσεις για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, δεν κατάφερε να πάρει τίποτε από το σημερινό παιχνίδι και σίγουρα αυτό είναι κάτι που πρέπει να προβληματίσει τους ανθρώπους του Αστέρα . Επόμενος αγώνας για τον Αγροτικό Αστέρα Πλατέος η εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΦΑΣ Νάουσα, ενώ ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας υποδέχεται στην έδρα του το Μακροχώρι.

Διαιτητής ο κος Ταγκαλίδης με βοηθούς τους κ.κ Δέλιο, Δεμερτζή.

Συνθέσεις

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος

Preci, Μοσχόπουλος, Βαχανελίδης, Πέτκος, Ελευθεριάδης, Καραντουλαμάς, Κίρτσογλου,  Βούλγαρης (60’ Καραούσογλου),  Παναπακίδης, Ιορδανόπουλος,  Preci Aur.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Θεοδώρου Κ., Θεοδώρου Ε. (87’ Βασιλείου), Λαδάς, Μπουκλάς Α., Κούκλας Α.,  Κίτσας  Πέτκος (81’ Βεζυργιανόπουλος)  Ζωγράφος, Πετράι, Κούκλας Χ. (62’ Θεοδώρου Χ.), Κίτσας Γ.

Φωτογραφίες:

PLAT PA ALX 1 PLAT PA ALX 2 PLAT PA ALX 3 PLAT PA ALX 4 PLAT PA ALX 5 PLAT PA ALX 6 PLAT PA ALX 7 PLAT PA ALX 8 PLAT PA ALX 9 PLAT PA ALX 10 PLAT PA ALX 11 PLAT PA ALX 12 PLAT PA ALX 13 PLAT PA ALX 14 PLAT PA ALX 15 PLAT PA ALX 16 PLAT PA ALX 17 PLAT PA ALX 18 PLAT PA ALX 19 PLAT PA ALX 20 PLAT PA ALX 21 PLAT PA ALX 22 PLAT PA ALX 23 PLAT PA ALX 24 PLAT PA ALX 25 PLAT PA ALX 26

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (14η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου-ΠΑΟ Κουλούρας 2-1 . Νίκη ουσίας και ψυχολογίας για το Παλαιοχώρι – Βίντεο – Φώτο