Αγροτικός Αστέρας Πλατέος -ΑΕ Σχοινά 1-1. Φιλικό για δοκιμές – (Φώτο-βίντεο)

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Σε ένα ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο του Αγροτικού Αστέρα Πλατέος οι γηπεδούχοι και ο Σχοινάς μοιράστηκαν τις εντυπώσεις και ήρθαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι αντίπαλοι προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν παίκτες και σχήματα τα οποία θα τους φανούν χρήσιμα για τη συνέχεια του δύσκολου πρωταθλήματος στο οποίο μετέχουν.

Το σκορ για την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα άνοιξε στο 29 λεπτό ο Σκεντερίδης με δυνατό σουτ το οποίον κόντραρε σε αντίπαλο και ξεγέλασε τον τερματοφύλακα του Σχοινά . Επτά λεπτά αργότερα η ΑΕ Σχοινά με τον Κωτούλα έφερε το παιχνίδι στα ίσια Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να σημειώσουν τέρματα καθώς είχαν τις ευκαιρίες για να μπορέσουν να πάρουν τη νίκη, δεν τα κατάφεραν όμως και έτσι το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.