Αγρ. Αστέρας Ευόσμου – Μ. Αλ. Τρικάλων 2-0. Το πάλεψε ο Μέγας. Δηλώσεις Φοιρού, Ντάμτσιου – Βίντεο-Φωτό

Στο γήπεδο Ευόσμου «Δημήτρης Κοντικάκης»  η σημερινή αναμέτρηση μεταξύ του Αγροτικού Αστέρα Ευόσμου και του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 2-0.

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Η ομάδα του Γιώργου Φοιρού κατάφερε να πάρει τη νίκη και πλέον να βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αντίθετα με τη σημερινή ήττα ο Μέγας έπεσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας ακόμη μία επικίνδυνη έξοδο τη Κυριακή στη Χαλκιδική όπου θα αντιμετωπίσει τον Άρη Παλαιοχωρίου.

Σίγουρα ο Γιώργος Ντάμτσιος  θα ήθελε να πάρει κάτι από το σημερινό παιχνίδι ώστε να αγωνιστεί η ομάδα με καλύτερη ψυχολογία στο Παλαιοχώρι. Ο Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου πήρε αυτό που ήθελε καθώς εκμεταλλεύθηκε τις ευκαιρίες που του παρουσιάσθηκαν και το ημίχρονο τον βρήκε να προηγείται με 1- 0. Το  γκολ του Μερτζάνη στο 19’ ήταν αυτό που καθόρισε το σκορ του ημιχρόνου ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 30 ’με τον Μαντζίρη. Η φάση που θα ξαναέβαζε τον Μέγα στο παιχνίδι έγινε στο 42’ όταν ο βοηθός υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον Κουκουράκη  και το γκολ που πέτυχε δεν μέτρησε, φάση που ελέγχεται καθώς από το βίντεο φαίνεται ότι ο Κουκουράκης ξεκινά από κανονική θέση.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά οι ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν είχαν ευτυχή κατάληξη. Αντίθετα οι γηπεδούχοι στο 65΄εκμεταλλεύτηκαν ασθενή απόκρουση του Αργυρόπουλου μετά από κόρνερ και ο Χατζόγλου με κεφαλιά έκανε το 2-0 σκορ με το οποίο τελείωσε το παιχνίδι.

Στο 87΄ο διαιτητής απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Μαντζίρη που είχε και δεύτερο δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Διαιτητής κ. Κώστας Σιδηρόπουλος με βοηθούς τους  κ.κ. Κεσίσογλου Γ. και Δεμερτζή Χ.