Αγκαθιά – Τρίκαλα 1-2. Σοκ στην Αγκαθιά.. έκανε το “colpo grosso” ο Μέγας! – βίντεο- φωτό

Τη χαλαρότητά της πλήρωσε σήμερα η Νίκη Αγκαθιάς που υπέστη την πρώτη φετινή της ήττα εντός έδρας από τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων, για τον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου Ημαθίας.

ΒΑσίλης Γκίνης
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Κοσμάς Γκίνης

Μία νίκη των πρασίνων που για όποιον είδε από κοντά το παιχνίδι σίγουρα δεν αποτελεί καθόλου έκπληξη. Οι φιλοξενούμενοι κοίταξαν στα μάτια τους αντιπάλους και τους κοντράρισαν επάξια, παρά τη διαφορά της μεταξύ τους κατηγορίας. Να σημειωθεί επίσης ότι ο αγώνας έγινε σε ένα αρκετά βαρύ και δύσκολο τερέν, λόγω της χθεσινής νεροποντής.

Λίγες ήταν οι αξιόλογες φάσεις του αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν την ανούσια υπεροχή, με το τελευταίο όμως δεκάλεπτο να κρύβει όλο το ζουμί! Στο 80′ ο Λίτσι πλαγιοκόπησε από αριστερά και γύρισε έξυπνα στον Κιρκιλιανίδη Ι. που με γωνιακό πλασέ άνοιξε το σκορ. Δύο λεπτά αργότερα νέα ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους. Ο Ζησιόπουλος έβγαλε σέντρα ακριβείας στον Ανδρίτσο που πλάσαρε ψύχραιμα τον Τόλιο, γράφοντας το 0-2. Το μόνο που κατάφερε η Νίκη ήταν να μειώσει στο 84′ για τελικό 1-2 με κεφαλιά του Ζαρογιάννη, έπειτα από σύγχυση στα καρέ του Αργυρόπουλου.

Διαιτητής ο κ. Καραντώνης, βοηθοί οι κ.κ. Καραγκιοζόπουλος και Χαλατζιούκας.

Νίκη Αγκαθιάς (Κωστογλίδης): Τόλιος, Κασαπίδης, Γιαζιτζόγλου (46′ Κίτσας Ελ.), Ρογγότης, Λιόλιος, Ζαρογιάννης, Χατζόπουλος, Γκελοσάνι, Σούκιας (64′ Προβατίδης), Μούδιος (42′ Τριανταφυλλίδης), Κίτσας Ευγ.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Τζιλόπουλος (72′ Βλάχος), Τσιρίδης (46′ Αθανασιάδης), Πέικος, Κιρκιλιανίδης Ι., Σωτηράκης, Κουκουράκης (83′ Παπαδόπουλος Α.), Ανδρίτσος, Ζησιόπουλος, Λίτσι (89′ Αναδολού).

AGA TR 1 AGA TR 2 AGA TR 3 AGA TR 4 AGA TR 5 AGA TR 6 AGA TR 7 AGA TR 8 AGA TR 9 AGA TR 10 AGA TR 11 AGA TR 12 AGA TR 13 AGA TR 14 AGA TR 15 AGA TR 16 AGA TR 17 AGA TR 18 AGA TR 19 AGA TR 20

Προηγούμενο άρθροΛΑ.ΣΥ Βέροιας & Αλεξάνδρειας: Συνομιλία με Αγροτική Εταιρική Σύμπραξη ΑΛ.Μ.ΜΕ Α.Ε.
Επόμενο άρθροΡοδοχώρι – Βέροια 1-0. Ιστορική νίκη με ντεμπούτο Κερλίδη στον πάγκο! – βίντεο – δηλώσεις προπονητών.