Αγία Μαρίνα – Αγκαθιά 0-3. Κράτησε την επαφή με την κορυφή. – βίντεο – φωτό

Ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, η Νίκη Αγκαθιάς πέρασε με το ευρύ 3-0 από την Αγία Μαρίνα στο πιο σημαντικό παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Ημαθίας.

Περιγραφή – Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Έπειτα από ένα”σφιχτό” πρώτο ημίχρονο με λίγες καλές φάσεις, η ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη ευτύχησε να πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια. Ήταν το 41′ όταν ο Βαρότσης εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Ευαγγελόπουλου και εξ’ επαφής άνοιξε το σκορ.

Ημίχρονο 0-1.

Καθοριστική ήταν η πρώτη καλή φάση της επανάληψης, όπου η Νίκη Αγκαθιάς πήρε αέρα δύο τερμάτων. Στο 48′ έπειτα από ωραία ενέργεια του Αλμύρα, ο Βαρότσης εκμεταλλεύτηκε τη φάση γράφοντας το 0-2 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στη συνέχεια το παιχνίδι άνοιξε με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες εκατέρωθεν έως το 84′. Στο σημείο αυτό ο νεαρός Συμεωνίδης με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ευαγγελόπουλου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Διαιτητής ο κ. Παπαργυρίου, με βοηθούς τους κ.κ. Βαλκάνια και Χαλατζιούκα.

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας (Κινγκ): Ευαγγελόπουλος, Βασιλείου, Μπουρδάνος, Κολίτσης (85′ Λιάπης), Παπαδόπουλος Δ., Νιογκάνα, Κίτσας, Λέκα (67′ Δημητρούσης), Μουστάκας (67′ Λίπε), Ζωγράφος, Λούρης (60′ Παπαδόπουλος Κ).

Νίκη Αγκαθιάς (Κωστογλίδης): Κωστογλίδης, Συμεωνίδης, Θεοδώρου, Τζιμογιάννης, Κοντσίδης, Κίρτσογλου, Γιαννοπλάκης, Κοσέογλου (58′ Πετράι), Πέτκος (35′ Αλμύρας), Βαρότσης (73′ Ιορδανόπουλος), Κίτσας Γ. (58′ Καραντουλαμάς).