ΑΓΕ Πιερίας-ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 85-54 Βαριά ήττα του ΓΑΣ στην Κατερίνη

Μεγάλης έκτασης ήττα στην Κατερίνη για τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια από τον γηπεδούχο ΑΓΕ Πιερίας με 85-54.

Το συγκρότημα του Στέλιο Γκότση μπήκε δυνατά στον αγώνα, με τους γηπεδούχους να ισορροπούν στη συνέχεια και το ματς να πηγαίνει πόντο-πόντο έως τη λήξη του ημιχρόνου (34-30).

Τραυματίας αποχώρησε στο ημίχρονο ο Τερζίδης.

Στην επανάληψη η ΑΓΕΠ κυριάρχησε πλήρως, με χαρακτηριστικό τα πολλά λάθη του ΓΑΣ σε άμυνα και επίθεση, ενώ έντονα φάνηκαν τα σημάδια της κόπωσης για τους παίκτες της Αλεξάνδρειας.

Η λήξη έφερε και τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της, 85-54.

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 34-30(ημ), 55-42, 85-54.

ΓΑΣ Αλεξάνδρεια (Γκότσης): Τεζίδης, Καραγιάννης Ι. 5, Καραγιάννης Ε. 2, Γιοβανόπουλος 4, Παντοφλίδης 12, Παπαγερίδης 12(2), Περπερίδης 2, Μπαγιώκας 7, Πρόιος 4, Ζήνας 2, Συρόπουλος 4.

Η προσπάθεια του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια συνεχίζεται το επόμενο Σάββατο, όπου σε ένα δύσκολο παιχνίδι υποδέχεται τον ΓΑΣ Έδεσσα. Καλούνται οι φίλαθλοι της Αλεξάνδρειας να δώσουν το παρόν στο γήπεδο και να ενισχύσουν τη νεανική ομάδα του ΓΑΣ.

Ζαφειράκης Ν.-Σκυδραϊκός 70-60

Προηγούμενο άρθροΟλυμπιακός Λουτρού-Δόξα Επισκοπής 3-0 Άνετη νίκη των πρωτοπόρων (φωτό)