Αγ. Αστήρ Αγ. Βαρβάρας – Αγρ. Αστήρ Πλατέος 1-2. Κέρδισε και παρέμεινε σε απόσταση βολής. – Βίντεο – Φώτο

Με πρωταγωνιστή τον Άγγελο Καραντουλαμά που πέτυχε δύο τέρματα ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος επιβλήθηκε του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας με 2-1 και παρέμεινε σε απόσταση βολής από την κορυφή της βαθμολογίας.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα, καθώς η ομάδα του Κώστα Μουρτζίλα έβαλε δύσκολα στους φιλοξενούμενους και μάλιστα ευτύχησε να προηγηθεί στο 40’ με γκολ του Δάμτσιου. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Άγγελος Καραντουλαμάς που φαίνεται να ξαναβρίσκει την επαφή του με τα δίχτυα, καθώς σκόραρε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, ισοφάρισε για τους πράσινους στο 44’, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη το Πλατύ προσπάθησε να πετύχει  γκολ για να πάρει τη νίκη παίζοντας καλύτερα από ότι στο πρώτο ημίχρονο, πράγμα το οποίο πέτυχε τελικά στο 71’ με  τον Άγγελο Καραντουλαμά ο όποιος  διπλασίασε τα τέρματα του στην σημερινή αναμέτρηση . Λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε τον Σερασκιέρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την επόμενη αγωνιστική ο Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Κεραυνό Επισκοπής, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος υποδέχεται την ΑΕ Χαρίεσσας.

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

Τότσκας, Βοργιατζίδης, Μοσχόπουλος(89’ Χασιώτης), Δαμτσιος Γκιλιόπουλος, Σουλιώτης Γ. (80’ Κωτέλης), Χατζής, Εμμανουηλίδης(80’ Ζούρας), Σερασκιέρης, Σουλιώτης Α., Ντόβας.

Αγροτικός Αστήρ Πλατέος

Μουσκεφτάρας, Μοσχόπουλος, Ιορδανόπουλος, Καρβούνης, Μπαντής, Τσαντεκίδης, Ελευθεριάδης(83’ Τοπαλίδης), Καραούσογλου(89’ Παναπακίδης), Παπακωνσταντίνου(46’ Κίρτσογλου), Χαλβατζής, Καραντουλαμάς.

AG BARB PLAT 1 AG BARB PLAT 2 AG BARB PLAT 3 AG BARB PLAT 4 AG BARB PLAT 5 AG BARB PLAT 6 AG BARB PLAT 7 AG BARB PLAT 8 AG BARB PLAT 9 AG BARB PLAT 10 AG BARB PLAT 11 AG BARB PLAT 12 AG BARB PLAT 13 AG BARB PLAT 14 AG BARB PLAT 15 AG BARB PLAT 16 AG BARB PLAT 17 AG BARB PLAT 18 AG BARB PLAT 19 AG BARB PLAT 20 AG BARB PLAT 21 AG BARB PLAT 22 AG BARB PLAT 23 AG BARB PLAT 24 AG BARB PLAT 25 AG BARB PLAT 26 AG BARB PLAT 27 AG BARB PLAT 28 AG BARB PLAT 29 AG BARB PLAT 30 AG BARB PLAT 31 AG BARB PLAT 32 AG BARB PLAT 33

Προηγούμενο άρθροΦΑΣ Νάουσα – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3-1. Νικήτρια στο πρώτο ντέρμπι με πολύ καλή εμφάνιση. – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΠλατύ: Αγιασμό για την νέα χορευτική χρονιά πραγματοποίησε ο Σύλλ. Καππαδοκών Πλατέος. (Βίντεο-φώτο)