ΑΕΚ Καμποχωρίου – ΑΕ Καψόχωρας 1-1(3-4 πέναλτι). Άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς για τον επαναληπτικό. – Βίντεο – Φώτο

ΑΕΚ Καμποχωρίου και ΑΕ Καψόχωρας  στο πρώτο παιχνίδι των play-off του 1ου  ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής αναδείχθηκαν  ισόπαλες με 1-1 στην κανονική διάρκεια.

Ακολούθησε παράταση και στη συνέχεια η διαδικασία των πέναλτι όπου η ομάδα της Καψόχωρας επικράτησε με 3-4, σπάζοντας το πλεονέκτημα έδρας του αντιπάλου της  και τώρα πλέον όλα θα κριθούν στην ρεβάνς που θα ορίσει η ΕΠΣ σε ουδέτερο γήπεδο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και στην παράταση, ενώ οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μισό του παιχνιδιού όπου και προηγήθηκαν.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Καραλιόπουλος στο 20’, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 59’ με το Μαρτσέλο. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση όπου παρέμεινε το ισόπαλο αποτέλεσμα και στη συνέχεια είχαμε εκτέλεση πέναλτι  όπου το επί μέρους σκορ διαμορφώθηκε σε 3-4 με τον τελικό δείκτη του σκορ να διαμορφώνεται σε 4 – 5 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Διαιτητής ο κος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κ.κ Παπαδάκη, Γαβρά

ΑΕΚ Καμποχωρίου

Καρυώτης,  Τολιόπουλος,  Γιαννακός Κ., Σαλίου,  Νικολόπουλος,  Μαυρόπουλος, Καραλιόπουλος Κ., Καλαμιώτης(65’ Παναγιώτου),  Δρακούλης, Μαρούδας(87’ Χρυσάφης), Γιαννακός Ε.

ΑΕ Καψόχωρας

Σίμος,  Χασάνογλου,  Βασιλείου,  Παντόπουλος,  Ταραπόσος, Ομπιντίγκου,  Μαρτσέλος, Κίτσας Α., Αναστάσης(110’ Κίτσας Κ.), Τοπαλίδης, Ευαγγέλου(41’ Κουλουμπριτσίδης).

ΚΑΜΠ ΚΑΨ 1 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 2 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 3 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 4 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 5 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 6 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 7 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 8 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 9 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 10 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 11 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 12 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 13 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 14 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 15 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 16 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 17 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 18 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 19 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 20 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 21 ΚΑΜΠ ΚΑΨ 22

Προηγούμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Εδεσσαϊκός 0-0. Μπορούσε τη νίκη ο Μέγας. βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΒόλεϊ: ΓΑΣ Μελίκη – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών: 3-2 σετ.