ΑΕΚ Καμποχωρίου- Παλασίδειος Ακαδημία 2-2. Έχασε τα άχαστα και τιμωρήθηκε με τον βαθμό της ισοπαλίας. – (Βίντεο- Φώτο)

Σε ένα παιχνίδι που φαινόταν ότι δύσκολα θα έχανε το τρίποντο η ομάδα του Μέρκου  Καραλιόπουλου δεν τα κατάφερε και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς και μαζί την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της  Γ’ ΕΠΣ Ημαθίας.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Σήμερα η ΑΕΚ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι ήλεγχε το χώρο της μεσαίας γραμμής και φαινόταν ότι αργά ή γρήγορα θα πετύχαινε πρώτη τέρμα. Αυτό συνέβη στο 30’με τον συνήθη ύποπτο Λεωνίδα Ι. ο οποίος με δυνατό δεξί σουτ έδωσε την πρωτοπορία στους γηπεδούχους.  Το σφύριγμα της λήξης του Α’ ημιχρόνου βρήκε την ΑΕΚ να προηγείται με 1-0.

Στην επανάληψη με το ξεκίνημα η ΑΕΚ έκανε το 2-0 με πολύ ωραίο γυριστό σουτ του Βουλγαράκη ο οποίος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Η χαρά τους όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς μετά από ένα λεπτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-1 με τον Γκογκόπουλο. Και ενώ οι γηπεδούχοι έχαναν την μία ευκαιρία μετά την άλλη σε μια ανύποπτη φάση οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γκογκόπουλος και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Έτσι το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το τελικό σκορ αδικεί τους γηπεδούχους καθώς στάθηκαν καλύτερα στο γήπεδο έχασαν σημαντικές ευκαιρίες ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων ξεχώρισε ο σκόρερ Γκογκόπουλος ο οποίος έκανε άνω κάτω την αμυντική γραμμή των γηπεδούχων.

Διαιτητης ο κος Λιόλιος με βοηθούς τους κ.κ. Ρηγόπουλο, Ιτσκάρα .

Συνθέσεις

ΑΕΚ Καμποχωρίου

Τολιόπουλος, Τόκας  Τολιόπουλος Φ., Ζησιόπουλος, Αθανασόπουλος, Μιχαλακάκης, Τσολακόπουλος, Λεωνίδας, Βουλγαράκης, Μπάλιος, Κιοσέογλου.

Παλασίδειος Ακαδημία

Φερλαχίδης, Σαμαράς, (88’ Ταμπακιάρης), Ρώσσιος, Γεωργάκης, Γκογκόπουλος, Μυλωνάς, Κουρκούτας, Γιαννόπουλος  Φανάρας, Γιαμαλίδης  Μπογιατζόγλου.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ στο βίντεο:

Φωτο:

DSC06407DSC06408DSC06409DSC06410DSC06411DSC06412DSC06413DSC06414DSC06415DSC06418DSC06419DSC06420DSC06421DSC06422DSC06423DSC06424DSC06426

Προηγούμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-1 (3-5 πέν.) – Γκίνια και αποκλεισμός από τον «φονέα των γιγάντων»! (3 βίντεο-φωτο)
Επόμενο άρθροΘεσσαλονίκη: Προωθείται η μεταστέγαση του τελωνείου Ημαθίας από τη Βέροια στην περιοχή της Κουλούρας Ημαθίας