ΑΕ Τρικάλων – ΑΕ Σχοινά 0-0. Μοιρασιά στο ντέρμπι με κερδισμένη την ΑΕ Σχοινά – Βίντεο – Φώτο

Σε ένα νευρικό παιχνίδι στο οποίο απουσίαζαν οι πολλές καλές φάσεις, Αθλητική Ακαδημία Τρικάλων και ΑΕ Σχοινά αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα, με κερδισμένη βέβαια από το σημερινό αποτέλεσμα την ομάδα του Αλέξη Κατσάρα που διατηρήθηκε μόνη πρώτη στον πίνακα της βαθμολογίας.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο με τους γηπεδούχους να παρουσιάζονται καλύτεροι στο πρώτο, ενώ στην επανάληψη η ομάδα του Αλέξη Κατσάρα ανέβασε ρυθμούς, ειδικά μετά την αποβολή στο 57’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αθανασιάδη Ι. για επικίνδυνο παίξιμο. Σημαντικότερες στιγμές του πρώτου ημιχρόνου ήταν η φάση που δημιουργήθηκε στο 10’ όταν το σουτ του Αθανασιάδη Ι. έβγαλε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, στην συνέχεια διπλή ευκαιρία Πιτσάβα Λαμπρόπουλου στο 14’ και τις δύο φορές ο τερματοφύλακας Πιπιλιάρης απέκρουσε την μπάλα. Στο 28’ ωραίο σουτ του Αθανασιάδη Ι. έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, ενώ στο 42’ η τελευταία καλή φάση του ημίχρονου όταν το σουτ του Βήτου έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πιπιλιάρη.

Σκορ ημιχρόνου 0-0

Στην επανάληψη μόλις στο 49’ ο Γατόπουλος δεν μπόρεσε να βρει στόχο, ενώ το ίδιο συνέβη και στο 57’ με τον Αντώνη Πιτσάβα να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ευαγγελόπουλου. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων αντέδρασε σωστά και στο 71’ όταν απέκρουσε το δεξί σουτ του Γατόπουλου. Τρία λεπτά αργότερα ατομική προσπάθεια του Αθανασιάδη Η., απέκρουσε ο Πιπιλιάρης. Στο 80’ γυριστή κεφαλιά του Πιτσάβα απέκρουσε ο Ευαγγελόπουλος, ενώ σουτ του Αθανασιάδη Η. στο 83’ η μπάλα κατέληξε άουτ. Τέλος στο 90+2’ η μεγάλη ευκαιρία των φιλοξενούμενων να φύγουν με το τρίποντο δεν είχε ευτυχή κατάληξη καθώς το γυριστό σουτ του Πιτσάβα βγήκε άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ευαγγελόπουλου.

Επόμενο παιχνίδι για την Αθλητική Ακαδημία Τρικάλων η εντός έδρας αναμέτρηση με την Δόξα Λιανοβεργίου, ενώ η ΑΕ Σχοινά υποδέχεται στην έδρα της την Καψόχωρα.

Διαιτητής ο κος Μαλούτας με βοηθούς τους κ.κ Γκόγκα και Χαλατζιούκα.

Αθλητική Ακαδημία Τρικάλων

Ευαγγελόπουλος, Αθανασιάδης Η., Τερζίδης, Παλιούρας , Ασημακόπουλος, Γιαντσίδης, Αμαραντίδης, Παντριας, Βήτος , Αθανασιάδης Ι., Ευαγγελόπουλος.

ΑΕ Σχοινά

Πιπιλιάρης, Κούκλας, Μπεκτάς, Μουρατίδης, Κίτσας, Κωτούλας, Λαμπρόπουλος(81’ Ιασωνίδης) , Πιτσάβας, Γατόπουλος, Λαζης(61’ Νατσικόπουλος) , Μαραγκός.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

AE TRI AE SX 1 AE TRI AE SX 2 AE TRI AE SX 3 AE TRI AE SX 4 AE TRI AE SX 5 AE TRI AE SX 6 AE TRI AE SX 7 AE TRI AE SX 8 AE TRI AE SX 9 AE TRI AE SX 10 AE TRI AE SX 11 AE TRI AE SX 12 AE TRI AE SX 13 AE TRI AE SX 14

Προηγούμενο άρθροΑΕΚ Καμποχωρίου – Ολυμπιακός Λουτρού 0 – 0. Χαμένο πέναλτι και ακυρωθέν γκολ στο φινάλε για τους κίτρινους. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΒ ΕΠΣΗ-1ος όμιλος (7η αγ): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική