ΑΕ Χαρίεσσας – Νίκη Αγκαθιάς 0-4. Δεν κόλλησαν ούτε στη λάσπη, ούτε στον αντίπαλο οι πρωτοπόροι. – βίντεο – φωτό

Πιο εύκολα απ’ ότι φαινόταν αρχικά πέρασε η πρωτοπόρος Νίκη Αγκαθιάς από τη δύσκολη έδρα της ΑΕ Χαρίεσσας.

Παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο και τη σθεναρή αντίσταση των κιτρινόμαυρων του Χρήστου Μποζίνη, οι Αγκαθιώτες επέβαλλαν από την αρχή τον ρυθμό τους κυριαρχόντας πλήρως στο παιχνίδι. Το σκορ για την ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη άνοιξε ο κορυφαίος σήμερα Τριανταφυλλίδης στο 18΄, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 22΄. Ο Παντελίδης έγραψε το 0-3 στο 27΄, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού φυσιολογικά έπεσε, αφού και ο αγωνιστικός χώρος είχε βαρύνει ακόμη περισσότερο από τη συνεχή βροχόπτωση. Το τελικό 0-4 σημείωσε ο Αντωνίου στο 72΄ με κοντινή κεφαλιά.

Δίκαιη η διαιτησία του κου Κωστούλη, καθώς και οι υποδείξεις των βοηθών του κκ. Παζαρτζικλή και Ιασωνίδη.

ΑΕ Χαρίεσσας: Ηλιάδης, Ιωαννίδης, Δίντσης, Δελητζάκης, Τουμάρας, Ίντος (46΄Αμπαρλής), Κοτσογιαννίδης, Λύτης, Φωτιάδης, Παρηγορίδης, Στογιάννης (61΄Δάτσης).

Νίκη Αγκαθιάς: Ιωακειμίδης, Μοσχόπουλος, Παπασυμεών, Ιορδανόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Παντελίδης (78΄Σιδηρόπουλος), Λίτσι (60΄Αντωνίου), Ξαγοράρης (76΄Στυλίδης), Κίτσας Ε, Γρηγοριάδης, Πέτκος.

ΥΓ.: Ευχαριστούμε θερμά τον πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Χαρίεσσας κ. Δημήτριο Σιδηρόπουλο για την διευκόλυνση που μας παρείχε στην κάλυψη του ρεπορτάζ:

Φώτο:

AG XAR 1AG XAR 2AG XAR 3AG XAR 4AG XAR 5AG XAR 6AG XAR 7AG XAR 8AG XAR 9AG XAR 10AG XAR 11AG XAR 12AG XAR 13AG XAR 14AG XAR 15AG XAR 16AG XAR 17AG XAR 18AG XAR 19AG XAR 20AG XAR 21AG XAR 22AG XAR 23AG XAR 24AG XAR 25AG XAR 26AG XAR 27AG XAR 28AG XAR 29AG XAR 30AG XAR 31

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Απόλλων Αγ. Γεωργίου 7-1. Εύκολο απόγευμα για τον δικέφαλο. – βίντεο-φωτό
Επόμενο άρθροΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2-1. Όλα κρίθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου.- Βίντεο – Φώτο