ΑΕ Αλεξάνδρειας – Βέροια Κ20 1-0 στο πρώτο φιλικό στην έδρα της.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Ανεβάζοντας την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε Αλεξάνδρειας καταφέρε να επικρατήσει της Βέροιας Κ20 με 1-0 με τέρμα του  Γιώργου Ανάσταση στο 70′ με κεφαλιά.!!!

S0JA0010000218X0_resizedΣτο Α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν αξιόλογες  ευκαιρίες καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν κλείσει τους διαδρόμους και δυσκόλευαν την ανάπτυξη των αντιπάλων τους.

S0JA0010000221X0_resizedΣτην επανάληψη οι πράσινοι ανέβασαν  την απόδοση τους δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες είχαν και δοκάρι με τον Αβραμόπουλο στο 68′ ενώ αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να σημειώσουν και άλλα τέρματα. Η ομάδα της Βέροιας δεν κατάφερε να φανεί απειλητική ενώ η μοναδική καλή φάση ήταν ένα ακυρωθεν γκολ στο Α’ ημίχρονο στην οποία ο πρόεδρος του Άρη Καρυπίδης  που αγωνίστηκε σήμερα με την Κ20 με αριστοτεχνικό τακουνάκι έδωσε ασίστ στον Ιακωβίδη που σκόραρε αλλά το γκολ ακύρωσε ο διαιτητής ως οφσάιντ.

S0JA0010000247X0_resizedΔιαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαργαρίτης, με βοηθούς τους Λιόλιο, και Πίτο

Συνθέσεις
ΑΕ Αλεξάνδρειας : Μυλωνάς, Νικολόπουλος, Γρηγοριάδης, Ιορδανόπουλος, Κούκλας, Τσιρίδης, Αβραμόπουλος, Λίτσι, Πέτκος, Σαρηγιαννίδης, Παπακωνσταντίνου. Αγωνίστηκαν επίσης και   οι Γκιουλέκας,Σκούρα  Γιοβανόπουλος, Μπόσκος, Γκατζούφας, Τζιλόπουλος, Πέικος(Αρχηγός), Αναστάσης.

Βέροια Κ20 : Σαφαρίκας, Πατσιαβούρας, Τσότρας, Ράδης, Τσούχας, Δώρης, Βασάρας, Καρυπίδης, Τσελέπης, Ιακωβίδης, Στυλίδης. Αγωνίστηκαν επίσης και οι Μπλατσιώτης, Νίκας, Ευθυμιάδης, Καραγιάννης,Ζυγκερίδης, Αποστολίδης, Νικόπουλος, Αϊρατζής,  Κουμπαρόπουλος, Φωτόπουλος.