ΑΕ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 4 – 0. Υπόθεση ενός ημιχρόνου η νίκη! – (βίντεο-δηλώσεις)

Εύκολη και δίκαιη η σημερινή επικράτηση της ΑΕ Αλεξάνδρειας επί του ΓΑΣ Ροδοχωρίου με το ευρύ σκορ 4-0.

Ο σημερινός αγώνας που ήταν μία επανάληψη του φετινού τελικού του κυπέλλου ερασιτεχνών Ημαθίας, είχε έναν πρωταγωνιστή και αυτός ήταν η γηπεδούχος ομάδα της Αλεξάνδρειας. Οι  γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και μόλις στο 3′ άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Σαρηγιαννίδη σε κενή εστία, έπειτα από πλαγιοκόπηση και ασίστ του Λαμπριανίδη. Στο 15′ η πράσινοι διπλασίασαν τα τέρματά τους σχεδόν με τον ίδιο τρόπο. Ο Λαμπριανίδης έδωσε έτοιμο γκολ στον Καφέ που από κοντά έγραψε το 2-0.

Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι και στη συνέχεια του ημιχρόνου, συνέχισαν να χάνουν ευκαιρίες και το 3-0 δεν άργησε να έρθει. Στο 42′ O MVP του αγώνα Λαμπριανίδης με ξερό σουτ από 30 μέτρα έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Καζεπίδη. Ένα ακόμη γκολ για την ΑΕ Αλεξάνδρειας σημείωσε ο Λίτσι στο 44′, έπειτα από σουτ του Αβραμόπουλου στο δοκάρι και ριμπάουντ του σκόρερ. Ημίχρονο: 4-0.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Κυριάκου Καρασαββίδη κατέβασαν ρυθμούς και ενόψει του κρίσιμου αγώνα για το κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδος που ακολουθεί την Τετάρτη, ενώ παράλληλα η ομάδα του Δημήτρη Χαλκιά δημιούργησε κάποιες προϋποθέσεις για γκολ. Το σκορ έως το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε με την ΑΕ Αλεξάνδρειας να βρίσκεται για μία ακόμη αγωνιστική στο κυνήγι του τίτλου. Διαιτητής ο κ. Μαλούτας με βοηθούς τους κκ Χαλατζιούκα και Γαβρά.

ΑΕ Αλεξάνδρειας: Καρακούτσης, Αργυρίου(53′ Γιοβανόπουλος), Σαρηγιαννίδης, Πέικος, Λίτσι(53′ Σκούρα), Λαμπριανίδης, Πέτκος, Αβραμόπουλος Μαγγανάρης(64′ Κούκλας), Πιπιλιάρης, Καφές.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου: Καζεπίδης, Κοτζαχρήστος(46′ Λέσι), Τσίπης(71′ Πέτγαζλης), Τενεκετζής, Τάσο, Μαγγίζης, Μπουρδάνος(59′ Μωυσίδης), Ρίσσου, Παρθενόπουλος, Μπρέγκου, Βούλγαρης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC06530DSC06533DSC06534DSC06536DSC06538DSC06541DSC06544DSC06545DSC06546DSC07861DSC07862DSC07864DSC07865DSC07867DSC07878DSC07879DSC07903DSC07908DSC07930DSC07951DSC07961DSC07962DSC07967DSC07999DSC08000DSC08010DSC08022DSC08027

Προηγούμενο άρθροΑπόλλων Αγ. Γεωργίου – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 2-5. – Τέσσερα γκολ το ..”πολυβόλο Γκόγκιτς”!!
Επόμενο άρθροΑΟΚ Βέροιας – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 89 – 60. – Γλυκιά ήττα και σωτηρία για τον ΓΑΣ!