ΑΕ Αλεξάνδρειας- ΓΑΣ Κοπανός 5-0. Επιβλητικό φινάλε για την μοναδική αήττητη ομάδα της Α1. – Βίντεο- Φώτο

Έφτασε στην πηγή αλλά νερό δεν ήπιε η ομάδα του Κυριάκου Καρασαββίδη καθώς ο στόχος του πρωταθλήματος δεν κατέστη εφικτός και έμεινε μόνο με την κατάκτηση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ημαθίας.

Σήμερα στην αυλαία του πρωταθλήματος έπαιξε κατά διαστήματα καταπληκτικό ποδόσφαιρο και επιβλήθηκε της ομάδος του ΓΑΣ Κοπανού με το εμφατικό 5-0. Εκκρεμεί βέβαια η απόφαση της πειθαρχικής επιτροπής της ΕΠΣ Ημαθίας σχετικά με το θέμα των καταγγελιών που προέκυψαν τις τελευταίες ημέρες για το παιχνίδι Ποντιακής Νεολαίας Αράχου με τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Κατά τα άλλα το παιχνίδι σήμερα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς οι πράσινοι δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους  Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα της Αλεξάνδρειας να προηγείται με 2-0 με τέρματα των Καφέ(25’) με πέναλτι και Γρηγοριάδη στο 31’με δυνατό δεξί σουτ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τρία τέρματα με τους Καφέ(59’) με πέναλτι και ο ίδιος παίκτης στο 75’ έκανε το 4-0 σημειώνοντας άλλο ένα χατ τρικ ενώ τον χορό των τερμάτων έκλεισε ο Λίτσι στο 93’ με ωραίο δεξί σουτ.

Και κάπως έτσι έκλεισε η φετινή χρονιά για την πολύ καλή ομάδα της ΑΕ Αλεξάνδρειας που στις λεπτομέρειες έχασε την άνοδο αλλά προσέφερε πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους της. Τέλος ιδιαίτερη μνεία πρέπει να γίνει στον Δημήτρη Καφέ ο οποίος δήλωσε ότι μάλλον θα σταματήσει το ποδόσφαιρο αφού όμως φρόντισε την φετινή χρονιά να φιλοδωρήσει τους αντιπάλους γκολκίπερ με 34 γκολ .

Διαιτητής ο κος Παρασίου με βοηθούς τους κ.κ. Παπαδάκη, Μπακάλη.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο – γκολ στο βίντεο:

DSC07470DSC07471DSC07472DSC07473DSC07474DSC07475DSC07476DSC07477DSC07478DSC07481DSC07483DSC07484DSC07485DSC07487DSC07488DSC07491DSC07492DSC07493DSC07494DSC07495DSC07498DSC07499DSC07500DSC07503DSC07506DSC07507

Προηγούμενο άρθροΆδενδρο: Τραγικό!! Εκτροχιασμός τρένου. Νεκροί 2 επιβάτες. Βαρύτατα ο μηχανοδηγός. – βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΔημήτρης Σαμαράς : Για μένα πρωταθλητές είναι τα παιδιά της Αλεξάνδρειας. Έχω εμπιστοσύνη στην αθλητική Δικαιοσύνη . – Βίντεο-Φώτο