ΑΕ Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 4-0. Εύκολη νίκη για τους πρωτοπόρους. – Βίντεο – φωτό

Μία ακόμη άνετη νίκη πέτυχε η ΑΕ Αλεξάνδρειας στο δρόμο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων με το ευρύ 4-0.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης

Χαρακτηριστικό είναι πως όλα τα γκολ σημειώθηκαν μέσα σε ένα δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά ο Τσιρίδης στο 13′. Ακολούθησαν δύο γκολ από τον Κώστα Πιπιλιάρη στο 19′ και στο 21′. Ο Τσακιρίδης στο 23′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητές: Γκαλαΐτσης-Χρυσάνης-Σαββίδης.

ΑΕ Αλεξάνδρειας (Πρίντζιος): Τασιόπουλος, Τσακιρίδης, Βολονάκης, Αλμπανίδης (65′ Ατανάσοφ), Τσιρίδης, Βλάχος (71′ Σωτηράκης), Αβραμόπουλος (46′ Μαρμαρίδης), Καψάλης, Πιπιλιάρης (55′ Χλιαρόπουλος), Δημόπουλος (46′ Κίρτσογλου), Βουλγαράκης.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων (Παντόπουλος): Καψάλης, Γεωργακάκης (75′ Τσακστάρας), Παπακωνσταντίνου (63′ Τζίμος), Αθανασιάδης (75′ Στουγιαννόπουλος), Παλιούρας, Παπαγεωργίου, Χεράκης, Μιχαλακάκης (31′ Νικολόπουλος), Μάρκου, Ριζόπουλος, Φωτεινιάς (31′ Κούκλας).

DSC 3196 DSC 3197 DSC 3200 DSC 3202 DSC 3203 DSC 3204 DSC 3206 DSC 3207 DSC 3209 DSC 3210 DSC 3213 DSC 3214

Προηγούμενο άρθροΒερολίνο: Συνάντηση Αυγενάκη με τον Γερμανό ομόλογό του στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Forum για τα Τρόφιμα και τη Γεωργία
Επόμενο άρθροΓΕΠΑΔ Κεντρικής Μακεδονίας: Άμεσα συνελήφθη ένα άτομο στην Κατερίνη που προσπάθησε να εξαπατήσει ηλικιωμένη γυναίκα