![_DSC4552](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/05/DSC4552-696x465.jpg)
Το δύο στα δύο εντός έδρας πέτυχε η ΑΕ Αλεξάνδρειας επικρατώντας 3-0 του Ερμή Αμυνταίου για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική.
Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης
Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στον αγώνα. Στο 16′ ο Λίτσι μπήκε ταχύτατα στην περιοχή και πλάσαρε υποδειγματικά τον Μπουκτσή ανοίγοντας το σκορ. Στο 26′ τετ α τετ ο Λίτσι, το σουτ που επιχείρησε έδιωξε ο γκολκίπερ του Ερμή. Στο 32′ το Αμύνταιο απείλησε με την κεφαλιά του Λυπίτκα από κοντά μόνος αμαρκάριστος να καταλήγει στην αγκαλιά του Τόλιου. Στο 75′ μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Πιπιλιάρης Ι. που μόνος του απέναντι στον Μπουκτσή δεν κατάφερε να τον νικήσει. Στο 86′ σουτ του Πιπιλιάρη Κ. περνάει λίγο έξω. Το 2-0 έγινε στο 89′ από τον Πιπιλιάρη Κ. με διπλή προσπάθεια και κεφαλιά, αφού αρχικά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Το τελικό 3-0 πέτυχε ο Αβραμόπουλος στο 94′ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση.
Τελικό 3-0
Διαιτητής ο κ. Χρυσέλης, βοηθοί οι κ.κ Τζημόπουλος και Κώστογλου, όλοι του συνδέσμου Χαλκιδικής.
ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (Δημήτρης Πρίντζιος): Τόλιος, Χλιαρόπουλος, Τασιόπουλος, Σωτηράκης, Αβραμόπουλος, Τσιρίδης, Μαρμαρίδης (60’ Δημόπουλος), Αλμπανίδης (75’ Βλάχος), Βουλγαράκης (60’ Κ. Πιπιλιάρης), Λίτσι, Γ. Πιπιλιάρης (82’ Καψάλης).
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Γιάννης Έλκας): Μπουκτσής, Ρακόπουλος, Κεσίδης, Γιορετσίδης, Ιωάννου, Άτσκα, Ρόμπης, Κοατσης (60′ Πετρίδης), Γκιάτα (60′ Τεκίδης), Τσορλίνης, Λιπίτκας.
Δείτε τον αγώνα όπως μεταδόθηκε ζωντανά από το emvolos.gr στο βίντεο:
Δείτε στιγμιότυπα – γκολ του αγώνα στο βίντεο:
Δηλώσεις προπονητή ΑΕ Αλεξάνδρειας Δημήτρη Πρίντζιου στο βίντεο:
Φωτογραφίες:
![A20240512 165900 12](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/05/A20240512_165900-12.jpg)
![A20240512 165900 11](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/05/A20240512_165900-11.jpg)