Αχιλλέας Νεοκάστρου – Ολυμπιακός Λουτρού 2-1. Νίκη ανόδου για το Νεοκάστρο. – (Βίντεο φώτο Δηλώσεις)

Σε ένα δυνατό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Νεοκάστρο ο Αχιλλέας κατόρθωσε να επιβληθεί του Ολυμπιακού Λουτρού με 2-1.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι γηπεδούχοι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου εξασφαλίζουν την άνοδο στην Α2 ενώ το  παιχνίδι που θα κρίνει τον πρωταθλητή σε μεγάλο βαθμό   είναι το Λουτρός -Νησελι  όπου με νίκη ο Λουτρός δύσκολα θα χάσει την πρώτη θέση με την προϋπόθεση να κερδίσει τα υπολειπόμενα παιχνίδια .

Το παιχνίδι στο Α’ ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ σε ένα πολύ δυνατό 45λεπτο.  Η επανάληψη σημαδεύτηκε από την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Τζιλόπουλου στο 47’. Από το σημείο αυτό και μετά οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφεραν με να προηγηθούν στο 59’ με τον Μηλιώτη ενώ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι στο 61’ έκανε το 2-0. Ο Λουτρός μείωσε στο 82’ με τον Πολυζοπουλο όταν ο διαιτητής Μαλούτας έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Αναστασόπουλου .

Να σημειώσουμε ότι λόγω τεχνικού προβλήματος δεν υπάρχει ήχος σε μερικά σημεία του παιχνιδιού ενώ τα στιγμιότυπα είναι από το 20’  και μετά.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ – δηλώσεις του αγώνα στο βίντεο:

DSC04307DSC04308DSC04309DSC04310DSC04312DSC04313DSC04315DSC04316DSC04317DSC04318DSC04321DSC04323 1DSC04324DSC04327DSC04328DSC04329S7470003S7470007

Προηγούμενο άρθροΠ.Ν. Αράχου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 0-3 – Εύκολο πέρασμα πριν τη ..”μητέρα των μαχών”!! – (Βίντεο -Δηλώσεις)
Επόμενο άρθροΑλεξάνδρεια- Βόλεϊ κορασίδων: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια – Μ.Α.Σ Νίκη Αιγινίου 3-0. (Βίντεο – Φώτο)