Α’ ΕΠΣ Ημαθίας : “Κανονιές” 1-9 απο Αλεξάνδρεια. Νικησε ο ΦΑΣ Νάουσα. Όλα τα αποτελέσματα

Με τα ματς της 20ης αγωνιστικής, συνεχίστηκε το Σάββατο (17/02) το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας.

Γράφει ο Στέλιος Νίκας

Η πρωτοπόρος Αλεξάνδρεια φιλοδώρησε με εννέα τέρματα την ουραγό ομάδα του Άτλαντα με τον νεαρό Καψάλη να κάνει χατ-τρικ,  όπως και ο Δημόπουλος, επιβεβαιωντας ότι και οι δύο βρίσκονται  σε εξαιρετικό φεγγάρι, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι και το γκολ που πέτυχε το Ζερβοχώρι, ηταν αυτογκόλ ετσι και μαθητικά τερμάτισε πρώτη στην κανονική περίοδο.

Ο δεύτερος της βαθμολογίας ΦΑΣ Νάουσα χρειάστηκε ενα αυτογκολ στις καθυστερήσεις για να περάσει νικηφόρα από τη δύσκολη έδρα του ΓΑΣ Κοπανού ο οποίος λίγο πριν το τέλος με γκολ του Λύτη είχε ισοφαρίσει στο 87’ ,το γκολ του Αργυρίου  στο 16’, με το οποίο είχαν προηγηθεί οι φιλοξενούμενοι.

Στη Επισκοπή ο τοπικός Κεραυνός  επικράτησε  με 3-1 του Απολλωνα Αγίου Γεωργίου και αποσπάστηκε για τα καλά στην Τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Εμφατική εμφάνιση από το Μακροχώρι που πέρασε με το εντυπωσιακό 5-0 από την Πατρίδα, ενώ “λευκή” ισοπαλία σημειώθηκε στο παιχνίδι του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων με την ΑΕ Καβασίλων.