Δόξα Λιανοβεργίου – Ένωση Απ. Παύλου 4-1. Σήμερα ήταν απολαυστική!!! (Φώτο-βίντεο)

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Ανεβάζοντας την απόδοση της κυρίως στο Β ημίχρονο η Δόξα Λιανοβεργίου επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της νεανικής ομάδας του Μακροχώριου με 4-1.

Έτσι μετά από δύο συνεχόμενες ήττες σε Αλεξάνδρεια και Ροδοχώρι η ομάδα του Σάκη Παγγούρα επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας επί ενός αντιπάλου που μόνο στο Α’ημίχρονο προέβαλε αντίσταση .

Στο Α ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες δημιούργησαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, οι γηπεδούχοι όμως είχαν την τύχη να προηγηθούν στο 35’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Ndoy ο Καραντουλαμάς με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ . Το σφύριγμα της λήξης του Α’ ημιχρόνου βρήκε την Δόξα να προηγείται με 1-0.

Στην επανάληψη το Μακροχώρι ισοφάρισε με απ’ ευθείας κτύπημα φάουλ του Τσακαλίδη ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Καραντουλαμάς έδωσε ξανά την πρωτοπορία στους γηπεδούχους με σουτ εκμεταλλευόμενος ασθενή απόκρουση του Σιδηρόπουλου.

Το τρίτο γκολ για την Δόξα πέτυχε ο Κύρτσογλου στο 69’ ενώ ο Καραντουλαμάς στις καθυστερήσεις έκανε χατ τρικ ολοκληρώνοντας την σημερινή καλή εμφάνιση της Δόξας.

Διαιτητής ο κος Λαζάρου με βοηθούς τους κ.κ Παζαρτζικλή Πίτο.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

Φωτο: dsc09934-copydsc09936-copydsc09938-copydsc09939-copydsc09940-copydsc09941-copydsc09945-copydsc09949-copydsc09950-copydsc09951-copydsc09953-copydsc09957-copy

Προηγούμενο άρθροB΄ ΕΠΣ Ημαθίας (8η αγ) – Αποτελέσματα
Επόμενο άρθροΕπισκοπή-Τρίκαλα 0-1 Οδηγεί την κούρσα μόνος πρώτος ο Μέγας! (βίντεο-φωτό)