ΑΕ Αλεξάνδρειας-Δόξα Λιανοβεργίου 3-2 Νίκη θρίλερ με ανατροπή και η μη αποδεκτή παραίτηση..!!(βίντεο – φωτο)

Ένα σπάνιας ποδοσφαιρικής ομορφιάς γειτονικό ντέρμπι εξελίχθηκε σήμερα για την Α1 ΕΠΣΗ, με την πρωτοπόρο ΑΕ Αλεξάνδρειας να λυγίζει στο 93΄την αντίσταση της σκληροτράχηλης Δόξας Λιανοβεργίου.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με την Αλεξάνδρεια να έχει την υπεροχή και τις φάσεις να προηγηθεί, έχοντας και δύο δοκάρια με τους Καφέ και Σαρηγιαννίδη. Παρόλα αυτά όμως και κόντρα στη ροή του αγώνα, η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 21΄ με κεφαλιά του Θεοδώρου.

Ημίχρονο: 0-1.

Νέα ψυχρολουσία για τους πράσινους με την έναρξη της επανάληψης με τη Δόξα να γράφει το 0-2 στο 56΄ με τον Δεμπρόπουλο.

Στο 67΄ η ΑΕ μείωσε και ξαναμπήκε στο παιχνίδι στο 67΄, έπειτα από πέναλτι που εκτελέστηκε δύο φορές από τον Καφέ, αφού στην πρώτη εκτέλεση ο διαιτητής έδωσε επανάληψη για κίνηση του τερματοφύλακα.

Στο 70΄ η Δόξα έμεινε με δέκα παίκτες, έπειτα από την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Καραπατσά.

Η Αλεξάνδρεια συνέχιζε να πιέζει και κατάφερε τελικά να πάρει το «χρυσό» τρίποντο με δύο γκολ του Καφέ στο 88΄ και στο 93΄.

Τελικό σκορ: 3-2.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Βρέσκας.

Μετά τη λήξη και στη συνέντευξη τύπου, ο προπονητής της ΑΕ Αλεξάνδρειας Κυριάκος Καρασαββίδης υπέβαλλε δημόσια την παραίτησή του, πρόταση η οποία άμεσα απαντήθηκε αρνητικά από τον πρόεδρο της ομάδας κ. Δημήτρη Σαμαρά ο οποίος δεν την έκανε αποδεκτή.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ στο βίντεο:

Δείτε τις δηλώσεις στο βίντεο:

dsc09412dsc09415dsc09417dsc09423dsc09432

Προηγούμενο άρθροΑλεξάνδρεια: Τοποθετήθηκαν τα πρώτα 20 κοντέινερ (οικίσκοι) στο 722! (Εναέριο βίντεο-φωτό)
Επόμενο άρθροΓΑΣ Κοπανού-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-2 Σε τροχιά κορυφής τα Τρίκαλα! (βίντεο-φωτό)