![s5850006](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/10/S5850006-696x392.jpg)
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Παίζοντας για 70 λεπτά όμορφο ποδόσφαιρο ο Φίλιππος Μελίκης κατόρθωσε να περάσει και από την έδρα του Μακεδονικού Πλατάνου, επικρατώντας με σκορ 3-1.
Η ομάδα της Μελίκης έπαιξε ορθολογικό ποδόσφαιρο, είχε σχέδιο στο παιχνίδι της και κατάφερε να πετύχει το στόχο της σχετικά εύκολα.
Από την άλλη η ομάδα του Γιάννη Βασιλειάδη για ακόμα ένα παιχνίδι προβλημάτισε με την απόδοσή της και σίγουρα θα πρέπει να δουλέψει ακόμα περισσότερο για να γίνει ο Μακεδονικός η ομάδα που ονειρεύονται οι φίλαθλοί του.
Σκόρερς του αγώνα ήταν για τη Μελίκη οι Ανδρούτσος στο 20′, και ο Πιτσάβας με δύο γκολ στο 50′ και το 70′. Για τον Πλάτανο σκόραρε ο Βασιλειάδης στο 78′.
Δείτε το βίντεο:
Φωτο:
![dsc08481](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/10/DSC08481.jpg)
![dsc08479](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/10/DSC08479.jpg)