![aek-veria](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/09/ΑΕΚ-ΒΕΡΟΙΑ-696x410.jpg)
Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τη Βέροια εκτός έδρας και έκανε το “2 στα 2” στη Σούπερ Λιγκ, με πρωταγωνιστή τον Τάσο Μπακασέτα τόσο εκτελεστικά, όσο και δημιουργικά. Ο διεθνής άσος είχε γκολ, δοκάρι, ασίστ, ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα, αλλά και ιδανικές πάσες, τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκαν οι συμπαίκτες του.
Με ένα γκολ νωρίς και ένα στο φινάλε η Ένωση πέρασε νικηφόρα από την Ημαθία και στρέφει πλέον την προσοχή της στην αναμέτρηση με τον Ηρακλή, με τον Τιμούρ Κετσπάγια να περιμένει τα νέα από τον ούγκο Αλμέιντα, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Βελτιωμένη η εικόνα της Βέροιας σε σχέση με την πρεμιέρα και το ματς με τον Ολυμπιακό, αλλά σε κάθε περίπτωση οι Μακεδόνες χρειάζονται πολλή δουλειά ακόμη.