Τρίκαλα: Φιλικό. Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Κ20 Βέροια 3-0 (βίντεο-δηλώσεις Γ. Κίτσα)

Σε ένα αρκετά ενδιαφέρον φιλικό ματς 80 λεπτών, ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων υποδέχτηκε τη νεανική ομάδα της Κ20 Βέροιας και επικράτησε άνετα με 3-0. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, απέναντι σε μια αρκετά καλοδουλεμένη και ταλαντούχο ομάδα.

Στο α’ ημίχρονο τα Τρίκαλα είχαν δοκάρι με τον πρωταγωνιστή του αγώνα Γ. Κίτσα, ενώ δημιούργησαν και έχασαν άλλες δύο καλές ευκαιρίες. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Με το “καλημέρα” στην επανάληψη, το σκορ άνοιξε ο Γ. Κίτσας με κεφαλιά στο 47′. Το 2-0 έγραψε από κοντά ο Ποτουρίδης στο 68′ έπειτα από ασίστ του Γ. Κίτσα. Το τελικό 3-0 έγραψε και πάλι ο MVP του αγώνα Γ. Κίτσας δύο λεπτά αργότερα, με εξαιρετική ατομική ενέργεια. Διαιτητής του φιλικού ο κ. Λιόλιος, με βοηθούς τους κκ. Μαργαρίτη και Τράντο.

Αρκετά ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας του δήλωσε ο τεχνικός των πρασίνων, Γιώργος Ντάμτσιος.

Δηλώσεις στην κάμερά μας έκανε ο “μπόμπερ” των Τρικάλων, Γιώργος Κίτσας.

Δείτε το βίντεο:

DSC00895DSC00896DSC00897DSC00903DSC00909DSC00917

DSC00881
DSC00882
DSC00882DSC00886DSC00875

Προηγούμενο άρθροΠλατύ: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΠΛΑΤΕΟΣ Διοργάνωση φιλανθρωπικού ποδοσφαιρικού αγώνα
Επόμενο άρθροΗ ΚΕΔΕ ζητεί την αναστολή του νόμου 4412/2016 για τους δήμους που αφορά την ανάθεση και εκτέλεση των δημοσίων συμβάσεων