ΑΕ Αλεξάνδρειας – Άτλας Ζερβοχωρίου 3-0. Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό. – Βίντεο – φωτό

Κατά την προσφιλή της τακτική, η ομάδα της Αλεξάνδρειας έπαιξε όσο χρειαζόταν καθαρίζοντας το ματς με τον Άτλα Ζερβοχωρίου ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα των φιλοξενούμενων στάθηκε ικανοποιητικά, αν και δεν απείλησε μπροστά, έδειξε αρκετά θετικά στοιχεία απέναντι σε έναν ανώτερο αντίπαλο.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης

Το σκορ άνοιξε ο Αβραμόπουλος στο 5′, ο Δημόπουλος στο 43′ και ο Πιπιλιάρης Ι. στο 45′ διαμόρφωσαν το τελικό 3-0. Διαιτητής: Μελτζανίδης, Βοηθοί: Ζουρνατζίδης-Μουρατίδης.

ΑΕ Αλεξάνδρειας: Κύρου (68′ Τασιόπουλος Στ.), Τσακιρίδης, Βλάχος, Τασιόπουλος Αν., Τσιρίδης, Αλμπανίδης (82′ Χεράκης), Αβραμόπουλος, Πιπιλιάρης Ι., Χασιώτης (52′ Καψάλης), Δημόπουλος (52′ Κίρτσογλου), Λίτσι (68′ Χλιαρόπουλος).

Άτλας Ζερβοχωρίου: Τζακέρι, Παντζαρτζίδης, Μουχτάρης, Πρόιος, Μπάμπος, Καλφούτζος, Τηλκερίδης, Κολίτσης, Γαϊτανίδης, Τσιότσιος, Μήτρου.

DSC 2527 DSC 2528 DSC 2529 DSC 2530 DSC 2531 DSC 2532 DSC 2533 DSC 2534 DSC 2535 DSC 2536 DSC 2537 DSC 2538

Προηγούμενο άρθροΝίκησαν Αλεξάνδρεια, Νάουσα. Μεγάλο διπλό των Τρικάλων στα Καβάσιλα. Όλα τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής