Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Δόξα Δράμας 1 – 1 – Ήθελε, προσπάθησε, δεν μπόρεσε η Αγία Μαρίνα – Βίντεο – Φώτο

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Ατρομήτου Διαβατού Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας και Δόξα Δράμας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 με το τελικό σκορ να μην αφήνει χαμόγελα ικανοποίησης σε κανένα από τους δύο αντιπάλους, καθώς  οι σημερινοί μονομάχοι παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης

Η Αγία Μαρίνα προσπάθησε περισσότερα στο δεύτερο ημίχρονο όπου με την είσοδο του Μεντί έγινε πιο απειλητική, προηγήθηκε στο σκορ στο 66’ μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή, αλλά η συνέχεια δεν ήταν αντίστοιχη, καθώς τρία λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόντου.

Το φιλμ του αγώνα

2′ Σουτ του Παπαδόπουλου  στο δοκάρι του Ιωαννίδη.

4′ Κάθετη μπαλιά του Κόντου στον Χατζηδημητρίου που βγαίνει απέναντι στον Ιωαννίδη με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να αποκρούει  σε κόρνερ.

10′ Μετά το πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν χώρους έξω από την περιοχή του Μπεζυρτζή. Ο Μουστάκας πήγε να βγει απέναντι στον τερματοφύλακα της Δόξας αλλά ο Μπλιός τον πρόλαβε πριν σουτάρει

12′ Σουτ του  Λέκα προσπαθεί  ψιλοκρεμαστά  αλλά ο Χατζηκούρτης διώχνει σε κόρνερ

22′ Λάθος συνεννόηση ανάμεσα σε Θεοδοσιάδη και Παπαϊωάννου, παρεμβάλλεται ο Λέκκα  αλλά το ψιλοκρεμαστό τελείωμα που κάνει τη στέλνει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπεζυρτζή.

36′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Μ. Αλέξανδρο, αποχωρεί λόγω  τραυματισμού ο Νιογκάνα και μπαίνει ο Γιαγτζίδης

40′ Κίτρινη στον Τότσκα.

41′ Φάση διαρκείας για τους φιλοξενούμενους άστοχο τελείωμα από τον Χατζηδημητρίου

45+ Εκτέλεση φάουλ στον άξονα από τον Κόντο, βγάζει τον Μπρατσιάνη απέναντι στον Ιωαννίδη αλλά η προβολή του παίκτη της Δόξας εξουδετερώνεται εύκολα από τον Ιωαννίδη.

Ημίχρονο 0-0

55′ Ατομική προσπάθεια του Χατζηδημητρίου από αριστερά το  σουτ περνάει αρκετά εξω από το δεύτερο δοκάρι αφού δεν υπήρζε συμπαίκτης μέσα στην αντίπαλη περιοχή

57′ Ο Μεντί φεύγει από δεξιά βγαίνει απέναντι στον Μπεζυρτζή και πέφτει πάνω του , στη συνέχεια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ο διαιτητής δίνει φάουλ, ξεσηκώνοντας θυελλα διαμαρτυριών από τους γηπεδούχους. Έχουμε και τραυματισμό του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

60′ Ο Μπρατσιάνη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κόντου σπό αριστερά σημαδεύει λίγο άουτ

1-0 !!!

66′  Μεντί  μετά από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή του Μπεζυρτζή σουτάρει και σκοράρει.

1-1 !!!

70′ Άμεση αντίδραση της Δόξας, ανατρέπεται ο Χατζηδημητρίου και στο πέναλτι ευστοχεί ο Κόντος

71′ Ο Δημήτρης Κυριακίδης παίρνει τη θέση του Χατζηδημητρίου

74′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους , ο Λέκκα στο τετ α τετ με τον Μπεζυρτζή σουτάρει αλλά την τελευταία στιγμή παρεμβάλλεται ο Θεοδοσιάδης και η μπάλα χτυπάει πάνω του αντί να μπει γκολ.

83′ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κόντου από δεξιά, η μπάλα χτυπάει στον Ιωαννίδη στο δοκάρι και στη συνέχεια καταλήγει άουτ

85′ Ο Ιωάννου στη θέση του Θεοδοσιάδη.

Τέλος του παιχνιδιού μετά από τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

Διαιτητής ο κος  Τικόζογλου με βοηθούς τους κ.κ. Αλμπάντη,  Κωνσταντινίδη άπαντες από τον σύνδεσμο Μακεδονίας.