![DSC_0013](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0013-2-696x464.jpg)
Με μεγάλη παρουσία κόσμου και με ξεχωριστές ποντιακές φωνές αποχαιρέτησε το καλοκαίρι ο Σύλλογος Ποντίων Πλατέος «Οι Κομνηνοί σε ένα πλούσιο καλλιτεχνικό πρόγραμμα.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Αντιπεριφερειάρχης Ημαθίας Κώστας Καλαϊτζίδης η υποψήφια δήμαρχος Αλεξάνδρειας Δώρα Κουρκουτά μαζί με υποψηφίους συμβούλους , ενώ παρέστη και ο πρόεδρος της Δ.Ε . Πλατέος Θοδωρής Τσοπουρίδης.