![DSC_0001](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0001-696x464.jpg)
Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης 9 Αυγούστου 2023 ο αγιασμός και η επίσημη έναρξη της προετοιμασίας της ποδοσφαιρικής ομάδος της Α.Ε Αλεξάνδρειας.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Στην επίσημη πρώτη το παρών έδωσαν 24 ποδοσφαιριστές και το νέο τεχνικό επιτελείο με επικεφαλής τον προπονητή Δημήτρη Πρίντζιο . Τους ποδοσφαιριστές καλωσόρισε ο αντιπρόεδρος Τάκης Παπαδόπουλος, ενώ είχε και σύντομη συνομιλία μαζί τους. Στην συνέχεια ακολούθησε η πρώτη προπόνηση υπό τις οδηγίες του νέου γυμναστή Θανάση Αϊδαρίνη, ενώ το τεχνικό επιτελείο συμπληρώνει ο προπονητής τερματοφυλάκων Μπάμπης Καψάλης και ο φροντιστής Γρηγόρης Κούκλας.
Το emvolos.gr εύχεται καλή επιτυχία στην ποδοσφαιρική ομάδα της πόλης.