![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/10/Δοξολογία-της-28ης-Οκτωβρίου-στον-Ιερό-Ναό-Αγίου-Ιωάννου-Θεολόγου-Γέρακα-PA284848-696x522.jpeg)
Στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίου Ιωάννου Θεολόγου στον Γέρακα – Αττικής, την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022, τελέστηκε Θεία Λειτουργία και η Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου, από τον προϊστάμενο του Ιερού Ναού πρωτοπρεσβύτερο π. Ιωάννη Ρέκκα.
Στην συνέχεια το τμήμα παραδοσιακών Ελληνικών χορών, συμμετείχε στην παρέλαση, της Δημοτικής Ενότητας Γέρακα ( Δήμος Παλλήνης ), με την ευλογία του Σεβασμιότατου Μητροπολίτου Μεσογαίας και Λαυρεωτικής κ. Νικολάου.
Τους παραδοσιακούς Ελληνικούς χορούς, διδάσκει στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Ιερού Ναού σε όλες τις ηλικίες, κάθε Παρασκευή ( ώρες 18:00 – 20:30 ) η κ. Ελένη Χρυσικού.
Κείμενο – Φωτογραφίες : Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος
![Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου Θεολόγου ΓέρακαPA284823](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/10/Δοξολογία-της-28ης-Οκτωβρίου-στον-Ιερό-Ναό-Αγίου-Ιωάννου-Θεολόγου-ΓέρακαPA284823.jpeg)
![Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου Θεολόγου Γέρακα PA284761](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/10/Δοξολογία-της-28ης-Οκτωβρίου-στον-Ιερό-Ναό-Αγίου-Ιωάννου-Θεολόγου-Γέρακα_-PA284761.jpeg)
![Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου Θεολόγου Γέρακα PA284853](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/10/Δοξολογία-της-28ης-Οκτωβρίου-στον-Ιερό-Ναό-Αγίου-Ιωάννου-Θεολόγου-Γέρακα-PA284853.jpeg)
![Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου Θεολόγου Γέρακα PA284833](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/10/Δοξολογία-της-28ης-Οκτωβρίου-στον-Ιερό-Ναό-Αγίου-Ιωάννου-Θεολόγου-Γέρακα-PA284833.jpeg)
![Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου Θεολόγου Γέρακα PA284774](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/10/Δοξολογία-της-28ης-Οκτωβρίου-στον-Ιερό-Ναό-Αγίου-Ιωάννου-Θεολόγου-Γέρακα-PA284774.jpeg)