![Ημερίδα-μαθητών-2](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/06/Ημερίδα-μαθητών-2-696x391.jpg)
Στην κατάμεστη αίθουσα του Επιμελητηρίου Ημαθίας υπό την αιγίδα του Συλλόγου φροντιστηρίων Ν. Ημαθίας διεξήχθη η ενδιαφέρουσα ημερίδα ενημέρωσης των μαθητών του νομού αναφορικά με την επιλογή σχολών, τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους δελτίου, αλλά και τις κατευθύνσεις σπουδών.
Κεντρικός ομιλητής ήταν ο κ. Κ. Κότιος από την εταιρεία επαγγελματικού προσανατολισμού και συμβουλευτικής Employ. Χορηγός της εκδήλωσης ήταν το City College, Διεθνές τμήμα του Πανεπιστημίου του Sheffield.