Αναγέννηση Κολινδρού – Ατρόμητος Κατερίνης 1 – 4. Τα βρήκε “μπαστούνια “ στην πρεμιέρα η Αναγέννηση. – Βίντεο – φωτο

Ξεκίνημα με το ..αριστερό στο νέο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣ Πιερίας για τη φιλόδοξη ομάδα της Αναγέννησης Κολινδρού, που υπέστη βαριά εντός έδρας ήττα με 1-4 από την ομάδα του Ατρόμητου Κατερίνης.

Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργης Γκιώνης

Το πρώτο ημίχρονο ήταν και το καλύτερο από άποψης ενδιαφέροντος, αφού ήταν αρκετά αμφίρροπο και έκλεισε με σκορ 1-2, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Ανέστη Παναγιωτίδη στο 10΄, την Αναγέννηση να απαντά στο 27΄ ισοφαρίζοντας με τον Μαντζουράκη και τον Ατρόμητο να ξαναχτυπά πάλι με τον Παναγιωτίδη πέντε λεπτά αργότερα (1-2). Σε αυτό το πρώτο μισό του αγώνα η Αναγέννηση είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά ήταν ολοφάνερα τα πολλά αμυντικά κενά που είχε στο ματς.

Η επανάληψη κύλησε με τους παίκτες του Ατρόμητου να παίζουν άριστα το παιχνίδι των αντεπιθέσεων σκοράροντας άλλες δύο φορές, ενώ από την άλλη οι παίκτες του Ηλία Μποταΐτη δεν μπόρεσαν να ανταποδώσουν έστω ένα γκολ. Η καλύτερη στιγμή για τους γηπεδούχους ήταν ένα δοκάρι του Κίτσα στο 52΄. Για τον Ατρόμητο σκόραραν στην επανάληψη οι Παναγιωτίδης στο 55΄ και στο 75΄ ο Καραγκιοζίδης.