![P1000017](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/10/P1000017-696x522.jpg)
Το πρωινό της Τρίτης 4 Οκτωβρίου στο χώρο του Κέντρου Υγείας Αλεξάνδρειας, πραγματοποιήθηκε η παράδοση (ως δωρεά), ενός αναπηρικού καροτσιού με μέριμνα του Τοπικού Περιφερειακού Τμήματος Ερυθρού Σταυρού.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Από πλευράς ΚΥ παραβρέθηκαν ο Πρόεδρος Γιάννης Γκιουρτζής, η Διευθύντρια Παρασκευή Αμπεριάδου και αριθμός ιατρών και νοσηλευτών. Σε κλίμα αβροφροσύνης και φιλάνθρωπου πνεύματος την παράδοση έπραξαν ο Πρόεδρος του Περιφερειακού Τμήματος Ερυθρού Σταυρού Αλεξάνδρειας Γιώργος Κοτζαμπασόπουλος, με παρουσία μελών ερυθροσταυριτών της περιοχής Ημαθίας.