Αλμωπός Αριδαίας – ΦΑΣ Νάουσα 3-2. Όλα τα λεφτά το β΄ημίχρονο… (βίντεο- φώτο)

Ο Αλμωπός κατάφερε να πάρει την νίκη στις καθυστερήσεις και να είναι πλέον το φαβορί για την κατάκτηση της 1ης  θέσης στο όμιλο των μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄Εθνική.

Το παιχνίδι στο α΄ημίχρονο  ήταν μέτριο με τους γηπεδούχους να δείχνουν ότι το θέλουν πιο πολύ, έχοντας μια ελαφρά υπεροχή αλλά χωρίς να κατορθώνουν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία του Ιωακειμίδη.

Το θέαμα που προσέφεραν οι ποδοσφαιριστές  και των δύο ομάδων στην επανάληψη ήταν χορταστικό. Μόλις στο 47΄οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ έξω από την περιοχή και ο Ελευθεριάδης με δυνατό σουτ  παραβίασε την εστία του Ιωακειμίδη γράφοντας το 1-0.

Στο 68΄ ήταν η σειρά της Νάουσας να απαντήσει όταν μετά από ασθενή απόκρουση ο Καφές πάσαρε στο Μουρίκι αυτός έκανε παράλληλη σέντρα και ο Μπογδάνης κάνοντας λάθος εκτίμηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 1-1. Στο 74΄ η Νάουσα σημείωσε το 1-2 με τον Λαμπριανίδη ο οποίος  με ωραίο σουτ σημείωσε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα και ενώ οι περισσότεροι παίκτες του Αλμωπού επιδίδονταν σε κοκορομαχίες μέσα στην περιοχή του Ιωακειμίδη.

S4330027Στο 84΄ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το παιχνίδι με τον Καραδήμο ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ωραία σέντρα του Ζαρογιάννη και με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-2. Και φτάνουμε στην φάση του 94΄όπου ο Καραγιάννης έγραψε το τελικό 3-2 με κοντινό σουτ γκολ το οποίο  πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους γηπεδούχους. Τώρα πλέον οι Ναουσαίοι χρειάζονται νίκη στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι με την Γουμένισσα    για να πανηγυρίσουν την άνοδο τους στην Γ΄Εθνική ενώ η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη ακόμα και  αν χάσει από το Στρατώνι  με 0-1 στην έδρα του  θα κερδίσει  και αυτός την άνοδό  του στην Γ΄ Εθνική.

Αλμωπός Αριδαίας: Αποστόλου, Μουρατίδης, Ελευθεριάδης, Ζαρογιάννης, Ελευθεριάδης Θ., Καλαϊτζίδης, Παπαδόπουλος (76΄ Καραδήμος), Τσιμτσιρίδης, (58΄Μπογδάνης), Καραγιάννης, Καμπάνης (65΄Κοβάτσης), Καπουσούζης.

ΦΑΣ Νάουσα: Ιωακειμίδης, Ζούρκος, Περηφανόπουλος, Μουσικάκης, Ηλιάδης, Λαμπριανίδης, Συμπεθέρης, (46΄Αβραμόπουλος), Καφές, Μουρίκι, (90΄Τασιώνας), Πατατούκας (81΄Παπατάνος) Σαρηγιαννίδης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

DSC03100DSC03114DSC03118DSC03123DSC03130DSC03131DSC03132DSC03134DSC03135S4330026S4330027S4330028S4330029S4330030

Προηγούμενο άρθροΣτίβος – Μήκος Ατομικό ρεκόρ με 6,66μ. της Έφη Κολοκυθά, που ετοιμάζεται για Άμστερνταμ!!!
Επόμενο άρθροΠοδόσφαιρο-Super League (play offs, 5η αγωνιστική): Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 1-0