![DSC_7528](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/05/DSC_7528-696x465.jpg)
Για δεύτερη φορά διοργανώθηκαν στην Ημαθία -με ομολογουμένως άκρα επιτυχία- οι Αγώνες Φιλίας Στίβου, με μέριμνα του Αθλητικού Σωματείου ΑμεΑ Ν. Ημαθίας “ΑΙΓΕΣ ΒΕΡΓΙΝΑ” και συμμετοχή ατόμων με αναπηρία και τυπικών μαθητών.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Αρωγοί και συνοδοιπόροι σε αυτή την προσπάθεια στάθηκαν η ΕΑΟΜ ΑμεΑ και το ΚΑΠΑ Δ. Βέροιας, με τους αγώνες να λαμβάνουν χώρα στο ΕΑΚ Μακροχωρίου την Τετάρτη 11/5/2022.
Στην κάμερα του Έμβολος μίλησαν η Έφη Καραγιάννη, Πρόεδρος Α.Σ. ΑμεΑ Ν. Ημαθίας και η ΣυρμούλαΤζήμα – Τόπη, Αντιδήμαρχος Βέροιας Παιδείας και Ισότητας των δύο φύλων. Δείτε βίντεο και εικόνες.