![ΑΛΕΞ-ΑΝΑΣΤ-(16)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/04/ΑΛΕΞ-ΑΝΑΣΤ-16-696x465.jpg)
Με μεγάλη προσέλευση κόσμου εορτάσθηκε η Θεία Ανάσταση στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου στην Αλεξάνδρεια.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Έπειτα από δύο χρόνια, το κορυφαίο γεγονός της Αναστάσεως του Χριστού, τιμήθηκε με τον δέοντα σεβασμό και το προαύλιο του ναού φωτίστηκε από τα δεκάδες βεγγαλικά. Παρόντες ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας, εκπρόσωποι του Στρατού Ξηράς, της ΕΛΑΣ και της ΠΥ Αλεξάνδρειας.