![](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/03/IMG-20220311-WA0076-696x464.jpg)
Στον Ι. Καθεδρικό Ναό της Αγίας Τριάδος Χαλκηδόνος χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γέρων Χαλκηδόνος κ. Εμμανουήλ κατά την Ακολουθία της Α’ Στάσης των Χαιρετισμών της Υπεραγίας Θεοτόκου.
Ο Σεβασμιώτατος κύρηξε τον θείο λόγο στους πιστούς μετά το πέρας της Ακολουθίας, στην οποία παρέστησαν Άρχοντες του Οικουμενικού Θρόνου καθώς και ο γνωστός Ποινικολόγος των Αθηνών κ. Αθανάσιος Κεχαγιόγλου.