![IMG_0024](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/04/IMG_0024-696x392.jpg)
Ρεπορτάζ: Σίσσυ Νίκα
Στον Ιερό Ναό της Αγίας Παρασκευής σε κλίμα θρησκευτικής ευλάβειας πλήθος πιστών παρακολούθησαν την ακολουθία του Επιτάφιου Θρήνου. Ο Επιτάφιος ήταν στολισμένος με ορχιδέες και τριαντάφυλλα.
Η περιφορά που ακολούθησε στους δρόμους της Μελίκης ήταν εντυπωσιακή αφού νέοι με παραδοσιακές στολές μετέφεραν στους ώμους τον Επιτάφιο και μουσική μπάντα συνόδευε την λιτανεία.
Στο τέλος της ακολουθίας ο εφημέριος του ναού πατήρ Γεώργιος μοίρασε άνθη από τα πανέρια του Επιταφίου σε όλους τους πιστούς.