![δημος αλεξ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/02/Καταγραφή-1-696x385.jpg)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Σύμβαση υπεγράφη, μεταξύ του Δημάρχου Αλεξάνδρειας Παναγιώτη Γκυρίνη και της εταιρίας «ΥΙΟΙ Ν. ΝΟΥΛΙΚΑ. Ο.Ε.» για τη προμήθεια δύο καινούριων, πρόσφατης κατασκευής μηχανημάτων έργου:
α) ενός αυτοκινούμενου αναρροφητικού σαρώθρου αρθρωτού τύπου χωρητικότητας τουλάχιστον 1,5 κυβικού μέτρου και
β) ενός ελαστικοφόρου φορτωτή-εκσκαφέα ο οποίος θα έχει μόνιμα τοποθετημένους: ένα μηχανισμό φορτώσεως στο εμπρόσθιο μέρος και έναν μηχανισμό εκσκαφής στο οπίσθιο μέρος,
συνολικού ποσού 275.280,00 ευρώ, με πηγή χρηματοδότησης το πρόγραμμα ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ.
Ο Δήμαρχος μετά την υπογραφή, σαφώς ευχαριστημένος, δήλωσε: “Αξιοποιούμε κάθε δυνατή πηγή χρηματοδότησης για το Δήμο μας και προχωράμε με προγραμματισμό, βελτιώνοντας την καθημερινότητα του Δημότη”.
Ο
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΥΡΙΝΗΣ