![ek alex 2](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/04/ek-alex-2.jpg)
Την Τρίτη 29 Μαρτίου 2016, η ειδικότητα του Γ1 τμήματος Οχημάτων του ΕΠΑΛ & Ε.Κ. Αλεξάνδρειας πραγματοποίησε Εργαστηριακή Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Ι.ΚΤΕΟ Αλεξάνδρειας στα πλαίσια του εργαστηριακού μαθήματος “Τεχνολογία Ελέγχων και Διάγνωσης Βλαβών”.
Την επίσκεψη οργάνωσε η εκπαιδευτικός κα Σιδηροπούλου Καλλιρρόη ΠΕ 18.18 Οχημάτων και συνοδός ήταν ο εκπαιδευτικός κ. Ελευθερίου Αστέριος ΠΕ 17.07 Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.