![2016-03-31-12-20-49-586](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/03/2016-03-31-12-20-49-586-696x445.jpg)
Εθιμοτυπική επίσκεψη πραγματοποίησε σήμερα το πρωί,31-03-2016,ο Διοικητής της Α΄ Μεραρχίας Πεζικού υποστράτηγος κ. Σίμος Χρήστος στο Δήμαρχο Αλεξάνδρειας κ.Γκυρίνη Παναγιώτη,στα πλαίσια γνωριμίας με τις Τοπικές Αρχές.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης του Δημάρχου με τον Διοικητή στην οποία συμμετείχε ο Συνταγματάρχης Αεροπορίας Στρατού κ. Μπαντιμαρούδης Χαράλαμπος και στα πλαίσια αλληλοενημέρωσης συζητήθηκαν θέματα ποικίλης ύλης με ιδιαίτερη έμφαση στο προσφυγικό θέμα.