![Τεστ κορονοϊός](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/05/Τεστ-κορονοϊός-696x369.jpg)
Απρόσκοπτα συνεχίζεται η διενέργεια δωρεάν δειγματοληπτικών ελέγχων (rapid tests) στον γενικό πληθυσμό από τον Δήμο Αλεξάνδρειας, σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ, στο πλαίσιο της επιδημιολογικής επιτήρησης του covid-19.
Και αυτή την εβδομάδα (Δευτέρα 23 έως και Παρασκευή 27 Αυγούστου) κλιμάκιο του ΕΟΔΥ θα βρίσκεται στο χώρο του ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας (Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού) από τις 9:30 π.μ. έως και τις 14.00 μ.μ.
Οι πολίτες, έχοντας μαζί τους ταυτότητα, ΑΜΚΑ και αριθμό τηλεφώνου επικοινωνίας, μπορούν να προσέλθουν για να πραγματοποιήσουν rapid test χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.