![Εφη Κολοκυθα](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/06/FB_IMG_1624374287158.jpg)
Την 6η θέση κατέκτησε η πρωταθλήτρια του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, Έφη Κολοκυθά, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ομάδων που έγινε στο Κλουζ της Ρουμανίας.
Σε έναν αγώνα που οι αθλήτριες είχαν δικαίωμα για 3 άλματα (οι 4 πρώτες έκαναν ένα ακόμα άλμα) η Έφη είχε καλύτερο άλμα στα 6,12μ κι έδωσε 7 βαθμούς στην ελληνική ομάδα, στη προσπάθεια που έκανε η χώρα μας, για όσο το δυνατόν καλύτερη θέση. Επόμενος αγώνας για την πρωταθλήτρια μας, θα είναι στο βαλκανικό πρωτάθλημα, που θα γίνει στο Βελιγράδι στις 26-27/06 .
Συγχαρητήρια Έφη!