![F6115](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/04/DSCF6115--696x464.jpg)
Μέσα σε κλίμα κατανύξεως και με τη δέουσα εκκλησιαστική τάξη, ετελέσθη, λόγω των περιοριστικών μέτρων για την πανδημία του COVID-19, νωρίς σήμερα το απόγευμα, Παρασκευή, 16 Απριλίου 2021, στον Μητροπολιτικό Ι. Ναό Αγίου Στεφάνου Παρισίων, η Ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου.
Χοροστάτησε και ομίλησε ο Πατριαρχικός Επίτροπος, Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Ρηγίου κ. Ειρηναίος, συμπαραστατούμενος υπό των Πρωτοπρεσβυτέρων π. Παναγιώτη Ξενιτέλη και π. Valentin Bratan.